Česká spořitelna – penzijní společnost připsala svým klientům penzijního připojištění zhodnocení ve výši 0,85 %

Zisk transformovaného fondu penzijního připojištění se státním příspěvkem, který spravuje ČS penzijní společnost, dosáhl za rok 2015 částky necelých 489,2 mil. Kč. Valná hromada společnosti celý zisk rozdělila mezi přibližně 820 tisíc klientů. Zhodnocení jejich prostředků za loňský rok tak dosáhlo výše 0,85 %. Se zohledněním získaných státních příspěvků činí průměrné roční zhodnocení 3,23 %. Zhodnocení převýšilo průměrnou roční inflaci, která za loňský rok činila 0,3 %.

„K 31. prosinci jsme 820 tisícům klientů transformovaného fondu spravovali prostředky v hodnotě přesahující 60,4 mld. Kč, což odpovídá druhému největšímu tržnímu podílu ve výši 17,8 %. Výši zhodnocení předurčují dlouhodobě nízké úrokové sazby na peněžních trzích a výnosy státních dluhopisů. Penzijní připojištění navíc nabízí státní podporu, daňové úspory či možné příspěvky od zaměstnavatele a díky těmto výhodám je jednou z nejvýhodnější forem spoření na stáří,“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva ČS penzijní společnosti.

O zhodnocení a aktuálním zůstatku na osobních penzijních účtech účastníků bude ČS penzijní společnost informovat v pravidelných ročních výpisech za období 1. května 2015 až 30. dubna 2016, které začne rozesílat elektronicky do SERVIS 24 a poštou od 24. května 2016. Výpisy bude klientům zasílat zdarma.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru