Česká zbrojovka má za sebou rekordní rok

Analýza
Výsledky České zbrojovky (CZG) za celý minulý rok, které budou oznámeny ve čtvrtek ráno, budou rekordní. Čekáme překonání cílů společnosti. Předpokládáme, že masivní poptávka v USA, což je hlavní trh Zbrojovky, bude pokračovat.
Vzhledem k začátku plnění smlouvy s Armádou ČR vzroste meziročně podíl České republiky coby odběratele produkce České zbrojovky. Ilustrační foto: Česká zbrojovka

Nemalý podíl na podstatném meziročním růstu bude mít také konsolidace akvírovaného amerického Coltu, který je ve výsledcích zhruba od poloviny minulého roku. Předpokládáme také, že zazní projekce na aktuální rok včetně návrhu dividendy.

Bez překvapení bude motorem hospodaření Zbrojovky trh v USA. Očekáváme, že stejně jako za prvních devět měsíců přispěje do celkových tržeb asi 60 procenty. Druhý kvartál po sobě uvidíme příspěvek, pro CZG nového trhu Kanady (cca 4 %), který společnost získala akvizicí Coltu.

PSALI JSME:
Česká zbrojovka kupuje legendární Colt

Vzhledem k začátku plnění smlouvy s Armádou ČR vzroste meziročně podíl České republiky. Zahanbit se nenechají ale ani ostatní trhy z Asie a Afriky, kde bychom měli vidět rovněž podstatný meziroční růst. Podle našich kalkulací by celoroční tržby měly vzrůst o 59 procent na 10,8 miliardy korun.

Nevzrostou ale jen tržby, podstatný růst bude i u provozních nákladů. Je to dáno zahrnutím Coltu a inflací vstupních položek. Patrné budou také náklady na služby, které budou obsahovat poradenské náklady na akvizici Coltu. EBITDA odhadujeme na 2,23 mld. Kč, což je meziroční růst o 54 procent.

Čistý zisk by měl dosáhnout 1,26 milionu korun (meziroční nárůst 86 %). Zbrojovka by podle svých předpovědí měla za minulý rok dosáhnout horní hranice původního cíle jak u tržeb, tak u zisku EBITDA. Projekce na tržby jsou 10,34-10,64 mld. Kč a pro EBITDA mezi 1,99- 2,19 miliardami korun.

PSALI JSME:
Česká zbrojovka: Nejlepší výsledky v historii, prim hraje velmi silná poptávka v USA

Ve srovnání s našimi odhady je patrné, že Zbrojovka své cíle překonala. Očekáváme také, že CZG zveřejní své cíle pro tento rok. V našich projekcích počítáme s tržbami 13 miliard korun a ziskem EBITDA 2,9 mld. Kč.

Kromě toho předpokládáme, že management společnosti zveřejní návrh dividendy ze zisku minulého roku. Podle odhodlání distribuovat mezi akcionáře třetinu čistého zisku by to mělo být asi 12,3 koruny na jednu akcii (2,1 % hrubý dividendový výnos, pozn. aut.).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česká zbrojovka: Vysoká poptávka, akvizice a organický růst

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB