Českomoravská Nemovitostní koupila další miliardovou budovu

Budova, v níž v Praze sídlí internetový gigant Amazon nebo softwarová společnost CertiCon, má nového majitele. Administrativní budovu BLOX od společnosti CFH koupil realitní holding Českomoravská Nemovitostní, který se specializuje zejména na nákup atraktivních pražských kancelářských budov. Firma o tom informovala v tiskové zprávě, přesná hodnota transakce nebyla uvedena.
Akvizici budovy BLOX financovala ČSOB. Foto: Českomoravská Nemovitostní

BLOX se nachází na Evropské ulici v pražských Dejvicích a její výměr dosahuje 16 200 m2. Budova má nejvyšší certifikaci a je navržena tak, aby splňovala ta nejpřísnější kritéria svých nájemců. Při stavbě budovy byl důraz kladen jak na kvalitu a efektivitu kancelářských prostor, tak i na minimalizaci nákladů pro provoz objektu. Budova byla dokončena v roce 2015, architektem projektu byl renomovaný pražský ateliér DAM architekt.

„BLOX je typ budovy, která nám přesně zapadá do portfolia. Jde hlavně o její výjimečnou dostupnost jak do centra Prahy, tak na letiště a o její vybavenost nejmodernějšími technologiemi,“ vysvětluje Radek Stacha, předseda představenstva Českomoravské Nemovitostní s tím, že projekt akvizice financovala ČSOB.

Plocha, kterou nyní realitní holding spravuje, se blíží 60 000 m2, aktiva ovládaná koncem září přesahovala pět miliard korun. „Ke konci roku 2019 počítáme s výrazným nárůstem aktiv holdingu, která by měla překonat hranici sedmi miliard korun. V současné době pracujeme na akvizici dalších nemovitostí, jejichž hodnota se pohybuje nad jednou miliardou korun,“ uvedl Stacha.

PSALI JSME:
Investice do nemovitostního fondu. Čím je zajímavá?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru