Českým prázdninám bude i letos dominovat „trojkombinace“

Průzkum
Českým prázdninám bude i letos dominovat tradiční „trojkombinace“: Společná dovolená rodičů a dětí, pobyt na táboře a u prarodičů. Vyplývá to z aktuálního šetření Equa bank, které se uskutečnilo na vzorku 500 českých rodičů dětí ve věku 5-18 let. Jak v podobných případech s oblibou doplňujeme, pakliže by mělo jít o reprezentativní průzkum, respondentů by muselo být dvakrát více.
Při úvahách, zda pošlou děti k prarodičům, pro tři čtvrtiny českých rodičů nehraje žádnou roli to, zda babička s dědečkem již byli proti covidu očkováni. Ilustrační foto: Vláda ČR

Většina českých dětí ve věku od 5 do 18 let podle šetření prožije letos alespoň část prázdnin mimo domov a jen šest procent je celé stráví doma. Největší část dětí – přibližně čtvrtina (24 %) – prožije dva týdny prázdninového dobrodružství mimo domov. Pětina českých dětí (22 %) bude mít od rodičů zajištěný program mimo domov na tři týdny a celý měsíc nebude doma spát 19 procent dětí.

Pokud jde o formu pobytu, tak jasně vede oblíbená prázdninová „trojkombinace“: Společná dovolená s rodiči (v ČR 65 % dětí, 22 % v zahraničí), babička s dědečkem (57 %) a tábory (31 % pobytový tábor, 21 % příměstský tábor).

A jak je to s náklady? „Do deseti tisíc korun chtějí do prázdninového pobytu svého dítěte letos investovat téměř dvě třetiny rodičů. Proti loňským prázdninám se to přitom nijak nezměnilo,“ informovala redakci FAEI.cz Kateřina Petko, ředitelka PR a interní komunikace Equa bank.

Respondenti mohli zvolit více odpovědí. Zdroj: Equa Bank

K ceně pobytu se samozřejmě musí přičíst i kapesné pro děti. Téměř polovina rodičů z těch, kteří pošlou děti na tábor, je vybaví kapesným do 50 korun na jeden den pobytu. Většina rodičů (86 %) dává dětem kapesné v hotovosti, zbytek jim peníze pošle na platební kartu, kterou má dítě s sebou na táboře.

Do plánování prázdnin stejně jako loni zasáhl i v tomto roce covid-19. Výsledky „průzkumu“ jsou v tomto ohledu přinejmenším zarážející, avšak odrážejí nálady ve společnosti: Přibližně polovina rodičů považuje za důležité vzít v úvahu při plánování prázdnin pandemickou situaci, zatímco druhá polovina to za důležité nepovažuje.

Při úvahách, zda pošlou děti k prarodičům, pro tři čtvrtiny českých rodičů nehraje žádnou roli to, zda babička s dědečkem již byli proti covidu očkováni.

PSALI JSME:
Dětské tábory vybírejte pečlivě, svěřujete dítě cizím lidem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB