Čeští podnikatelé pomohli znovu rozjet byznys už více než stovce podniků

Na 142 předních podnikatelů, manažerů a jiných klíčových osobností českého byznysu zdarma během posledních čtyř měsíců nezištně pomohlo v rámci nově vzniklé platformy DoToho! více než 120 tuzemským firmám s oživením a rozvojem jejich byznysu, který byl ovlivněn koronavirovou pandemií.
Do projektu se dosud zapojilo celkem 142 mentorů z řad předních českých podnikatelů, manažerů a dalších expertů. Součástí platformy jsou také odborné semináře a přednášky. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pro rekordní zájem podniků o tento nový druh poradentství proto platforma DoToho! odstartuje druhé kolo, které proběhne na podzim letošního roku. Hlásit se do ní budou moci opět podniky s obratem od 3 do 300 milionů korun.

Program DoToho! odstartoval v březnu letošního roku z iniciativy pražského byznysového centra Opero, za nímž stojí bývalý manažer poradenských firem a investor Pavel Přikryl s jedním z nejúspěšnějších tuzemských podnikatelů Pavlem Bouškou (VAFO) a Pražského inovačního institutu v čele s Bobem Kartousem.

Hlásit se do něj mohly podniky s obratem od tří do 300 milionů korun. Doposud se do něj zapojilo 124 firem, které mají dohromady více než 1700 zaměstnanců. Jejich průměrný obrat je 25 milionů korun. Nejčastější motivací pro zapojení do programu byl významný pokles tržeb v roce 2020 v důsledku pandemie a snaha o oživení byznysu.

„Řada podnikatelů během pandemie utrpěla významné ztráty, které vládní podpůrné programy nemohly v žádném případě pokrýt. Proto jsme se rozhodli těmto podnikatelům a podnikům pomoc a vytvořili jsme projekt, který je založen na poradenských službách profesionálů a vychází ze základních postupů, jež se běžně používají při rozvoji startupů,“ říká Pavel Přikryl z centra Opero.

„Dokázali jsme propojit mentory s firmami tak, že si sedli lidsky i byznysově, a dnes už v mnoha případech můžeme vidět konkrétní výsledky jejich spolupráce. Jelikož se ukázalo, že to funguje a zájem firem i mentorů je stále velký, rozhodli jsme se proto spustit na podzim další kolo projektu,“ dodává Bob Kartous, ředitel Pražského inovačního institutu.

PSALI JSME:
Bezplatná pomoc začínajícím podnikatelům? Informace i záruky

Projekt DoToho! zahrnuje několik stupňů poradenství, které dohromady vytvářejí jedinečný a funkční celek. „Oslovili jsme přední osobnosti českého byznysu, aby se zapojily do programu a pomohly postiženým firmám. Zájem jak ze strany mentorů, tak ze strany firem zcela předčil naše očekávání,“ doplňuje Přikryl.

Jako první přicházejí do firem zdarma mentoři zejména z řad podnikatelů, manažerů. Ti pomáhají definovat oblasti, na které se mají firmy zaměřit a které jim umožní jejich rozvoj. V druhém kroku pak již konkrétní rady dávají experti, zaměření právě na vybrané oblasti, kde má dojít ke změnám. I jejich vstupní konzultace jsou zdarma. Součástí platformy jsou také odborné semináře a přednášky.

Do projektu se dosud zapojilo celkem 142 mentorů z řad předních českých podnikatelů, manažerů a dalších expertů. „Program mi pomohl znovu v sobě najít odhodlání podnikat. Díky mentorovi jsem si uvědomil, že všechno zlé může být nakonec dobré a že je to příležitost byznys posunout trochu jinam a rozjet ho znovu,“ komentuje přínosy projektu jeden z jeho účastníků Ondřej Martínek.

PSALI JSME:
Nápad z Karlových Varů: Podnikání, které se vejde do kabelky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

České jaderné elektrárny se zbavují závislosti na Rusku

Analýza
Do jaderné elektrárny Dukovany dodávala palivo bezmála 40 let ruská společnost TVEL. Letos ji nahradí americká společnost Westinghouse. Rusové končí také s dodávkami pro Temelín. Dalším krokem, kterým se elektrárenská společnost ČEZ odstřihává od spolupráce s Ruskem, je smlouva o obohacování uranu s francouzskou firmou Orano.