Cestovní pojištění: Nově se lze pojistit proti covidu i do tmavě červených destinací

ERV Evropská pojišťovna informovala, že přizpůsobila své produkty tak, aby uspokojily aktuální poptávku po cestovním pojištění. Zpřísněné podmínky vyhlášené ministerstvem zahraničí a ministerstvem zdravotnictví totiž některé Čechy od cestování neodradily.
Ochranné opatření ministerstva zdravotnictví rozlišuje čtyři kategorie zemí. Na snímku tzv. semafor platný od 8. března 2021. Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Cestovní pojištění, které kryje i rizika spojená s covid-19 do oranžových, červených, tmavě červených a neoznačených destinací, lze nyní sjednat jednodušeji, alespoň tedy v případě ERV Evropské pojišťovny. Její klienti již nemusí pojištění řešit formou individuální kalkulace s předložením zdravotního dotazníku.

Pojištění si klienti nejčastěji kupují v cestovní kanceláři společně se zájezdem. Když jedou do oranžové, červené, tmavě červené nebo neoznačené destinace, musí si vybrat k tomu určenou speciální variantu pojištění, kterou jim cestovka doporučí.

„Speciální varianty pojištění se kromě nákladů na léčení covid-19 vztahují i na situace, kdy klient musí prodloužit svůj pobyt v zahraničí z důvodu nezaviněného umístění do karantény či nesplnění zdravotních podmínek pro cestu zpět, např. nevpuštění do letadla,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pro klienty, kteří cestují na vlastní pěst bez cestovní kanceláře a pojištění si kupují on-line nebo telefonicky, je určen jiný produkt. V něm je zahrnuto standardní pojištění léčebných výloh i asistenčních služeb a pojistná ochrana se vztahuje na všechny destinace, bez ohledu na jejich barevné označení.

Ministerstvo zahraničí minulý pátek upozornilo, že vzhledem k nepříznivému vývoji epidemiologické situace stále platní doporučení cestovat do zahraničí pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky.

Zdroj: Ministerstvo vnitra ČR

Při všech cestách do zahraničí je nutné se předem informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové země, upozorňuje ministerstvo, které na této stránce (na jejím konci – pozn. red.) průběžně aktualizuje podmínky ke vstupu do jednotlivých zemí.

Ochranné opatření ministerstva zdravotnictví rozlišuje čtyři kategorie zemí: Země s nízkým rizikem (zelené), země se středním rizikem (oranžové), země s vysokým rizikem (červené) a země s velmi vysokým rizikem nákazy covid-19 (tmavě červené). Přehled zemí dle míry rizika je stanovován Sdělením Ministerstva zdravotnictví ČR.

PSALI JSME:
Tuzemský cestovní ruch se vloni propadl do 90. let

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Kupujete zájezd k moři? Neradujte se předčasně!

Konečně můžeme k moři! Naše velké těšení se ale během pár hodin změnilo v užaslé pohledy a nevěřícná gesta. Už jsme totiž během covidové pandemie pozapomněli, jak je to s kvalitou služeb u nás a jak daleko chybí …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru