Čistá voda dětem od společností Procter & Gamble a MAKRO

Společnosti Procter & Gamble a MAKRO v letošním ročníku projektu Čistá voda dětem společně poskytnou téměř 150 000 dní pitné vody v oblastech, kde je nedostatková. Díky partnerským organizacím projektu budou v nejpotřebnějších oblastech distribuovány speciální čisticí balíčky P&G, které dokáží přeměnit znečištěnou vodu v pitnou. Pomoc se týká hlavně oblastí Afriky, Asie a Jižní Ameriky.

Program Čistá voda dětem (Children‘s Safe Drinking Water) funguje celosvětově již více než 14 let. Od 19. září do 16. října do něj již podruhé přispěli i čeští spotřebitelé – každý, kdo si zakoupil v této době výrobek P&G (Ariel, Lenor, Jar, Pampers, Pantene a další) v některém z velkoobchodů MAKRO, poskytl 1 den pitné vody pro 1 člověka v nedostatkové oblasti. Celkem se prodalo téměř 150 000 výrobků, což bude představovat čistou pitnou pro 400 lidí na jeden rok.

Jana Ceehová, marketingová manažerka Procter & Gamble, k tomu dodává: „Jsme rádi, že tento projekt proběhl opět ve spolupráci s naším partnerem, velkoobchody MAKRO. Jsme hrdí, že čeští spotřebitelé významně přispějí a změní životy stovkám lidí v nouzi, kteří trpí nedostatkem pitné vody.

O projektu Čistá voda dětem (Children‘s Safe Drinking Water)

Program Čistá voda dětem funguje už od roku 2004. Spolu s partnerskými charitativními organizacemi už P&G poskytl 14 miliard litrů pitné vody v 85 zemích, kde lidé nejvíce trpí jejím nedostatkem. Vědci ze společnosti P&G vyvinuli speciální čisticí balíčky, které z vody odstraňují patogenní organismy a rozptýlené částečky. Prášek z balíčku se nasype do znečištěné vody a zamíchá se. Filtrace trvá 30 minut a po uplynutí tohoto času je možné vodu přefiltrovat a konzumovat. V některých oblastech využívají balíčky P&G celé vesnice – konkrétním příkladem je Gway Tauk Chaung v Barmě. V této oblasti došlo ke kontaminaci vodních zdrojů po rozsáhlých záplavách, cyklonech a dalších přírodních katastrofách, které jsou tu přírodním úkazem.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru