Co nového v investicích? V září si nejlépe vedly komoditní fondy, největší pokles zažily akciové

Největší meziměsíční propad podle indexu společnosti Broker Consulting zaznamenaly v září akciové fondy, které v důsledku paniky spojené s čínskou firmou Evergrande odepsaly 3,91 procenta. Pokles podle indexu zažily také dluhopisové fondy (1,24 %) a fondy peněžního trhu (-0,63 %). Dařilo se naopak komoditním fondům, které získaly 3,89 procenta. 
Od listopadu se bude na trhu START Burzy cenných papírů Praha obchodovat s akciemi společnosti FIXED.zone, předního výrobce a distributora příslušenství pro mobilní zařízení. Foto: PSE

Společnost Broker Consulting dále s odstupem několika měsíců tento týden informovala, že v srpnu oslavil své první výročí fond OK Smart Opportunity, který před rokem uvedla na trh jako svůj vůbec první fond Moneco investiční společnost spadající do skupiny Broker Consulting. Fond je určen zkušeným investorům, kterým aktuálně spravuje finanční prostředky v celkovém objemu 208 milionů korun.

Česká spořitelna představila novou produktovou řadu podílových fondů ESG Mix – ESG Mix 10, ESG Mix 30 a ESG Mix 50. Součástí portfolia těchto smíšených podílových fondů, které spravuje Erste Asset Management, jsou dluhopisy a akcie vydávané firmami, které splňují standardy odpovědného a udržitelného podnikání. Investice bude možná již od několika set korun.

Zdroj: Broker Consulting

Tento týden odstartovala veřejná nabídka akcií (IPO) společnosti FIXED.zone, která potrvá až do 2. listopadu. Následně se s akciemi tohoto předního výrobce a distributora příslušenství pro mobilní zařízení bude obchodovat na trhu START Burzy cenných papírů Praha (BCPP). Společnost FIXED.zone chce úpisem akcií získat 40 až 50 milionů korun.

Moneta informovala, že se v meziročním srovnání zvýšil o téměř 30 procent počet klientů, kteří investovali do některého bankou nabízených investičních fondů. Objem takto investovaných prostředků vzrostl o téměř 60 procent a dosáhl úrovně 25 miliard korun. Největší zájem je o fondy zaměřené na pozitivní ekologické a sociální dopady a o ty, které investují primárně do sektorů zdravotní a sociální péče.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Investice prostřednictvím bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Co se může stát na finančních trzích?

První kvartál roku 2023 by se měl nést zejména ve znamení bilancování roku 2022. Uplynulý rok byl jedním z nejsložitějších a nejtěžších let pro investory či obchodníky za několik posledních desetiletí. Dá se …

Převratné produkty: Lék na obezitu od Novo Nordisk

V našem článku o převratných produktech se podíváme na firmu Novo Nordisk. Původně malá farmaceutická společnost se po 30 letech díky neustálým inovacím v oblasti insulinových léčiv a výraznému zvýšení produktivity …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB