Creditas opět zvýšila úroky

Tempo, jakým nejmladší bankovní dům Creditas zvyšuje úrokové sazby, je neuvěřitelné. V konkurenci ostatních českých bank, které se na přelomu roku rozhoupaly ke zvýšení úrokových sazeb, je určitě nejvyšší. Zhruba po čtvrt roce zvyšuje termínované vklady na zajímavé hodnoty.
Tempo, jakým nejmladší bankovní dům Creditas zvyšuje úrokové sazby, je neuvěřitelné. Foto: FAEI.cz

Výnos 1,6 % za rok na termínovaném vkladu je obzvlášť přitažlivý zejména pro dlouhodobější spořitele. Při prostudování aktuální nabídky na serveru Měšec.cz se dokonce ukazuje, že je bezkonkurenční, protože se neváže na další nutné podmínky. JT banka, jediná se stejným ročním úrokem, totiž požaduje ještě další aktiva ve výši půl milionu korun.

Spořicí účty

Pro ty klienty, kteří se nechtějí vázat, Creditas připravuje další zvýšení sazeb na spořicích účtech ze současných 0,8 resp. 1,1 %. Co se týče samotné výše úrokových sazeb, nabízejí některé české banky vyšší úročení již dnes. Hello bank například 1,5 %, ING 2 % a Raiffeisenbank dokonce 3 %.

Háček je ovšem v tom, že nešvar, který zavedla ING slibující sice vysoké úročení, ale jen na půl roku, převzaly i ony další dva finanční ústavy. To velké bankovní domy si počínají mnohem smysluplněji.

PSALI JSME:
Banka Creditas ztrojnásobila zisk

Investice plus spoření

Komerční banka nabízí minimálně dvě procenta, pokud klient vloží peníze i do dalších investičních produktů. Samostatné spořicí konto s půlprocentním úrokem však dostane až při vkladu nad třicet milionů korun.

Podstatně lépe to vypadá v ČSOB. Ta je připravena vyplatit roční úrok 2,4 % leč s podmínkou, že klient bude investovat stejnou částku, jakou si uloží na spořicí účet. Cestou jiných investic, než ukládáním peněz, se snaží jít také Česká spořitelna.

Změny úrokových sazeb jsou ovšem ve varu. Určitě bude zajímavé si počkat, jaké menu si bankovní experti konkurence pro konzervativní tuzemské spořitele připraví.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Jak vidí brexit finanční trhy a investoři

Evropské akcie v pátek zakončily obchodování na nejvyšší cenové úrovni za uplynulých pět měsíců. Kromě naděje na zmírnění či smír v obchodní válce USA a Číny byl důvodem růstu evropských akcií také vývoj na …

Jsou ženy zodpovědné? Banky se neshodnou

Věřím pouze těm statistikám, které jsem sám zfalšoval, říkal prý britský premiér Winston Churchill. Ať už to od něj byla velká nadsázka, nebo brutální upřímnost, jedno je jisté: Stejná realita nazíraná optikou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Nejčastěji škodí voda. Češi podceňují pojištění svých domovů

Analýza
Podpisem pojistné smlouvy považujeme věc za uzavřenou na mnoho let. Tak vypadá klasický scénář spojený s pojištěním nemovitosti a domácnosti. Češi zapomínají své pojistné smlouvy pravidelně kontrolovat, čímž riskují, že pojistné částky po čase již nemusí stačit na krytí případných škod. Jak tedy správně pojistit svůj domov a kdy pojistnou smlouvu aktualizovat?

Investice s vůní benzínu

Kouzlu vozů z dob minulých podléhá stále více lidí, kteří shánějí hlavně socialistické veterány. V tom jim už rok …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru