Výnos 1,6 % za rok na termínovaném vkladu je obzvlášť přitažlivý zejména pro dlouhodobější spořitele. Při prostudování aktuální nabídky na serveru Měšec.cz se dokonce ukazuje, že je bezkonkurenční, protože se neváže na další nutné podmínky. JT banka, jediná se stejným ročním úrokem, totiž požaduje ještě další aktiva ve výši půl milionu korun.
Spořicí účty
Pro ty klienty, kteří se nechtějí vázat, Creditas připravuje další zvýšení sazeb na spořicích účtech ze současných 0,8 resp. 1,1 %. Co se týče samotné výše úrokových sazeb, nabízejí některé české banky vyšší úročení již dnes. Hello bank například 1,5 %, ING 2 % a Raiffeisenbank dokonce 3 %.
Háček je ovšem v tom, že nešvar, který zavedla ING slibující sice vysoké úročení, ale jen na půl roku, převzaly i ony další dva finanční ústavy. To velké bankovní domy si počínají mnohem smysluplněji.
Investice plus spoření
Komerční banka nabízí minimálně dvě procenta, pokud klient vloží peníze i do dalších investičních produktů. Samostatné spořicí konto s půlprocentním úrokem však dostane až při vkladu nad třicet milionů korun.
Podstatně lépe to vypadá v ČSOB. Ta je připravena vyplatit roční úrok 2,4 % – leč s podmínkou, že klient bude investovat stejnou částku, jakou si uloží na spořicí účet. Cestou jiných investic, než ukládáním peněz, se snaží jít také Česká spořitelna.
Změny úrokových sazeb jsou ovšem ve varu. Určitě bude zajímavé si počkat, jaké menu si bankovní experti konkurence pro konzervativní tuzemské spořitele připraví.