ČS nemovitostní fond vloni zhodnotil investorům peníze o 4,2 %

Zhodnocení 4,2 procenta přinesl za loňský rok svým téměř 84 tisícům investorů největší český podílový fond ČS nemovitostní fond spravovaný společností REICO IS ČS. Investorům tak za posledních deset let přinesl průměrný roční výnos ve výši 3,1 %, čímž potvrdil svou dlouhodobou stabilní výkonnost nad úrovní státních dluhopisů, která je součástí jeho investiční strategie.
Zatím posledním přírůstkem v portfoliu fondu byla akvizice druhé části průmyslového objektu Industrial Park Dubnica v Dubnici nad Váhom na Slovensku. Foto: www.reico.cz

„Tohoto mimořádného výnosu se nám podařilo docílit zejména kombinací vysoké zainvestovanosti portfolia, zvýšenými sazbami na depozitních účtech a přetrvávajícím silným investičním trhem komerčních nemovitostí,“ sdělil portálu FAEI.cz Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

ČS nemovitostní fond aktuálně vlastní 17 velmi kvalitních komerčních nemovitostí s průměrnou tržní hodnotou 1,8 miliardy korun, z toho devět v České republice, pět na Slovensku a tři v Polsku. Zatím posledním přírůstkem v portfoliu fondu byla akvizice druhé části průmyslového objektu Industrial Park Dubnica v Dubnici nad Váhom na Slovensku, která se uskutečnila loni v prosinci.

Na konci roku 2019 investovalo do ČS nemovitostního fondu téměř 84 tisíc investorů, přičemž jejich počet se za posledních pět let více než zdvojnásobil. S aktuální hodnotou vlastního kapitálu 25,8 mld. Kč fond zůstává i nadále největším českým podílovým fondem. S téměř třináctiletou historií je zároveň i nejdéle působícím tuzemským nemovitostním fondem.

PSALI JSME:
Investice do nemovitostního fondu. Čím je zajímavá?

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Zlatá horečka ztrácí na síle

Cena zlata se propadla na svou červencovou úroveň. Od svého srpnového vrcholu již cena zlata poklesla o více než 200 dolarů za troyskou unci. Druhá vlna pandemie však může cenu zlata opět dostat na historická maxima.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru