ČSOB loni darovala na společensky odpovědné aktivity 64 miliony Kč

Na rozvoj filantropie a podporu společensky odpovědných a udržitelných aktivit darovala ČSOB v loňském roce 64 miliony korun. Odpovědné chování a udržitelnost jsou základní součástí firemní filozofie ČSOB a opírají se o čtyři strategické pilíře: Pro soužití, Pro vzdělání, Pro přírodu a Pro podnikání. Uvádí to v červnu zveřejněná Výroční zpráva o společenské odpovědnosti a udržitelnosti skupiny ČSOB za rok 2023.
Na rozvoj filantropie a podporu společensky odpovědných a udržitelných aktivit darovala ČSOB v loňském roce 64 miliony korun. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Hřeje mě u srdce, že právě důvěra a stabilita jsou společným jmenovatelem našich projektů s celou řadou neziskových organizací, nadací a dalších partnerů, neboť s mnoha z nich spolupracujeme již přes dvacet let. Jako zcela zásadní vidím důraz na finanční a digitální vzdělávání. S Policií ČR již po několik let působíme v oblasti prevence kybernetické bezpečnosti a loni jsme si dali za cíl proškolit milion osob. V neposlední řadě podporujeme řadou kroků a partnerství nutnou transformaci české ekonomiky na udržitelnější, energeticky bezpečnější a soběstačnější,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB zodpovědný za řízení úvěrů a udržitelnost.

Pro soužití

Pomáháme seniorům, hendikepovaným i sendvičové generaci. V ČSOB je milion klientů starších 65 let. Ti, stejně jako hendikepovaní, mohou mít zvýhodněný účet s bezplatným doručením hotovosti jednou v měsíci. Linka pro seniory loni odbavila 79 tisíc hovorů. Všechny naše bankomaty jsou vybavené hlasovou navigací pro nevidomé. Díky celorepublikové síti moderních poboček ČSOB a obchodních přepážek na České poště jsme největším poskytovatelem bezbariérových bankovních a pojišťovacích služeb.

Pro vzdělání

Podporujeme rozvoj finanční a digitální gramotnosti u dětí i dospělých. V rámci programu Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy navštívili naši zaměstnanci od roku 2016 do konce roku 2023 celkem 964 škol, odučili 4 826 hodin a proškolili 74 397 žáků. Banka organizuje celostátní soutěž finanční gramotnosti Filipův pohár, v jehož 3. ročníku loni soupeřilo přes 3 500 žáků z 280 škol. Soutěž navazuje na aplikaci ČSOB Filip, která má už 12 655 stažení. Loni jsme představili nový výukový program o přírodě a udržitelnosti Respekt, planeto! V rámci preventivních vzdělávacích akcí na obranu před kyberzločinci Volači a Klikači bylo už proškoleno 456 tisíc lidí.

Pro přírodu

Pro ČSOB je ochrana životního prostředí prioritou. Proto udržitelnost a šetrný přístup k přírodě promítáme do všech našich aktivit a podporujeme také přechod na nízkouhlíkovou ekonomiku. V roce 2023 jsme začali organizovat novou soutěž Zelená obec roku s cílem ocenit obce a města, která se angažují v environmentální oblasti, udržitelném fungování a mají odpovědný přístup k životnímu prostředí. Speciální kategorií je Sociální počin roku.

Pro podnikání

Pomáháme malým a středním podnikům s rozvojem jejich aktivit a podporujeme inovace. Loni jsme pomohli 341 začínajícím byznysmenům dosáhnout na finance z programu Začínající podnikatelé. Pokračovali jsme v akceleračním programu Start it @ČSOB, v němž jsme podpořili již 83 startupů. V programu pro vysokoškoláky Start it @UNI jsme v loňském roce uspořádali osm vzdělávacích setkání Validation Camp s účastí 352 studentů.

Od magazínu Global Finance získala ČSOB ocenění Nejlepší banka pro udržitelné financování v České republice 2023 a od Hospodářských novin první místo v kategorii ESG Počin roku v bankovnictví za projekt Zelená obec roku. Za rok 2023 skupina ČSOB odvedla státu celkem 10,1 miliardy korun, do výzkumu a vývoje IT investovala 1,8 miliardy korun a na mzdách zaměstnancům vyplatila 7,4 miliardy korun.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB