CZECH TOP 100: ŠKODA AUTO zvítězila již po třiadvacáté

ŠKODA AUTO opět potvrdila svou výjimečnou pozici na domácí půdě: Již po třiadvacáté zvítězila v hodnocení firem CZECH TOP 100. ŠKODA AUTO se této renomované ekonomické ankety, pořádané sdružením CZECH TOP 100, účastní již od roku 1996 a dlouhodobě se umisťuje na první příčce.
Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Řízení lidských zdrojů, s oceněním za první místo v soutěži CZECH TOP 100.

Automobilka je zdaleka nejčastěji oceňovanou společností, vede tak logicky i žebříček skupiny „AllStars“, zahrnující nejúspěšnější firmy v historii. Sdružení CZECH TOP 100 stejnojmenný žebříček sestavuje již od roku 1996. V anketě jsou každoročně hodnoceny významné české společnosti na základě aktuálního vývoje ekonomických a dalších ukazatelů, jako je například kvalita produktů, hodnota firmy, společenská zodpovědnost a atraktivita firmy jakožto zaměstnavatele. Hlavní žebříček je pak sestaven podle tržeb, dosažených jednotlivými firmami za uplynulý rok.

Vyhlášení 26. ročníku ankety CZECH TOP 100 proběhlo v prostorách Žofínské zahrady v Praze za účasti řady významných představitelů hospodářského, politického a společenského života. Za společnost ŠKODA AUTO cenu převzal Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO zodpovědný za oblast Řízení lidských zdrojů.

Přestože rok 2019 připravil celému automobilovému odvětví mnohé výzvy, dodala automobilka svým zákazníkům na celém světě celkem 1,24 milionů vozů a překročila tak již pošesté za sebou hranici milionu prodaných vozů. Nyní ale v souvislosti s pandemií koronaviru Covid-19 prochází celý český průmysl a spolu s ním i všechny firmy enormní zatěžkávací zkouškou. ŠKODA AUTO však ve své 125leté historii překonala mnoho překážek a i v této kritické chvíli je jedinečná podstata společnosti zdrojem její síly.

Automobilka si v této nelehké době o to více váží obhajoby prvenství v této prestižní soutěži, která zároveň představuje motivaci ve snaze vrátit se zpět na trať v co nejkratší době. Na budoucnost nahlíží optimisticky: společnost ŠKODA AUTO je strategicky dobře umístěná, má vynikající základ a atraktivní, moderní modelové portfolio. Proto se automobilka i přes pandemii koronaviru nadále drží svých střednědobých a dlouhodobých cílů.

Budoucnost je elektrická. Naplňování ambiciózních emisních cílů, které jsou nezvratné, je spojeno s vysokými investicemi a současná situace plán na snižování emisí neusnadňuje. Nicméně ŠKODA AUTO udělá vše proto, aby moderní nabídkou modelů, cíle splnila. Vedle úspěšných spalovacích motorů, které jsou neustále optimalizovány a i do budoucna budou tvořit významný podíl na prodejích, bude v dohledné budoucnosti elektrický pohon nejúčinnějším způsobem udržitelného snižování emisí CO2. I z tohoto důvodu elektrifikuje ŠKODA AUTO postupně celé modelové portfolio. Před koncem letošního roku bude představen model ŠKODA ENYAQ iV, první, plně elektrický vůz automobilky založený na MEB platformě koncernu Volkswagen, který byl jako čistý elektromobil navržen od samého počátku. Stane se z něj vlajková loď nové éry značky ŠKODA. Do konce roku 2022 pak představí automobilka více než 10 částečně nebo plně elektrifikovaných modelů.

ŠKODA AUTO na celém světě zaměstnává více než 42 000 pracovníků, s vysokou mírou sociálního dialogu, v České republice pak již více než 90 let provozuje vlastní střední odborné učiliště a od roku 2000 i firemní vysokou školu. Svou roli významného hráče na českém trhu potvrzuje každoročně také několika oceněními v oblasti lidských zdrojů. Mezi nedávná ocenění na poli HR patří například vítězství v průzkumu oblíbenosti zaměstnavatelů Randstad Award 2020.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Ajurvéda jako mužská záležitost

Jak jsou na tom muži se zdravím? Krátký pohled na výskyt klasických civilizačních chorob neposkytuje silnému pohlaví zrovna dobré vyhlídky. Dvě třetiny všech případů vyhřezlých meziobratlových plotének postihují …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Stočený tachometr Čechům nevadí. Chtějí slevu a podléhají emocím

Průzkum
Opravdu to českým řidičům tak vadí? Pro většinu motoristů není stočený tachometr důvodem k tomu, aby se poohlédla po jiném autě. Kupující ale v takovém případě požadují slevu. Vyplynulo to z průzkumu společnosti Cebia, která už téměř tři desítky let pomáhá motoristům bojovat proti nekalým praktikám při prodeji použitých vozů.
Rolovat nahoru