Dětská dopravní nadace letos rozdala 335 000 korun 23 dětem pozůstalým po obětech dopravních nehod

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, letos podpořila 23 dětí částkou ve výši 335 000 korun. Za více než dvacet pět let svého působení rozdala již přes 15 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách.
Dětská dopravní nadace letos rozdala 335 000 korun 23 dětem pozůstalým po obětech dopravních nehod. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Mezi přispěvatele se řadí velké firmy jako AAA AUTO, Global Assistance nebo Přerost a Švorc, ale také dárci plazmy v rámci darovacích center Plasma Place a široká veřejnost, která podpořila nadaci v rámci několika dobročinných aukcí.

Podle statistiky Policie České republiky, která šetřila letos za deset měsíců na 82 325 dopravních nehod, se počet usmrcených osob ve srovnání s rokem 2021 se zvýšil o 2,9 procenta, počet nehod jen o 0,2 procenta. Z celkového počtu 390 usmrcených osob šlo ve 154 případech o řidiče osobních automobilů, 61 chodců, 57 spolujezdců v osobním vozidle a 52 motocyklistů.

„Zatímco v loňském roce zahynulo na českých silnicích během prvních deseti měsíců nejméně lidí od roku 1980, letos se počet opět o něco navýšil. Bohužel stále zbytečně umírají lidé, často rodiče ještě malých dětí. Jako maminka téměř devítileté dcery i ředitelka společnosti, která ročně prodá na devadesát tisíc automobilů v rámci skupiny AURES Holdings, považuji za povinnost pomáhat dětem obětí dopravních nehod,“ uvedla Karolína Topolová, předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace a generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna.

Nejvíce nehod se stalo v pátek (13 177 nehod), nejméně naopak v neděli (8 840). K nejvýraznějšímu nárůstu počtu dopravních nehod v porovnání s rokem 2021 došlo v sobotu. K nejvyššímu nárůstu usmrcených při dopravních nehodách došlo u úterních nehod.

Letos Dětská dopravní nadace přijala celkem 23 oprávněných žádostí o finanční příspěvek a rozdělila mezi ně finanční pomoc ve výši 335 000 Kč. Výše příspěvku činí 30 000 Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000 Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000 Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000 Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních.

Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AAA AUTO či bezplatně studovat na jazykové škole Confucius.

Samotné předávání finančních příspěvků od nadace žadatelům proběhlo netradičně v prostorách pražského Showroomu největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO za účasti předsedkyně správní rady DDN Karolíny Topolové, místopředsedy správní rady DDN Petra Bolda, ředitele Global Assistance Marka Jaroše a ředitele Přerost a Švorc Libora Přerosta.

Největšími dárci nadace jsou dlouhodobě AURES Holdings, provozovatel autocenter AAA AUTO, Global Assistance a Přerost a Švorc. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO Institut, který umožňuje bezplatné studium dvěma dětem z nadace.

Významným partnerem je již čtvrtým rokem prodejce luxusních talismanů do auta Moorys, kdy 50 korunz každého prodaného talismanu putuje právě na podporu sirotků. Nově pak mohou nadaci podpořit i dárci krevní plazmy na deseti odběrných místech Plasma Place po celé České republice.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky.

Nadace od svého založení vyhověla téměř 900 žádostem o podporu a rozdala více než 15 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu. Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB