Dluhopisovou kauzu Triload už řeší i britský likvidátor

Kauza
Kauza nesplácených dluhopisových závazků firem spojených s podnikatelem Robertem Krejčím je složitá i pro tuzemské insolvenční soudy. Z Velké Británie se jí nyní snaží rozplést Edwin Kirker ze společnosti Borreli Walsh, který byl letos v květnu Vrchním soudem pro Anglii a Wales (High Court of Justice) jmenován likvidátorem britské společnosti KKIG Capital UK, Ltd.
Britská KKIG Capital, která je v nucené likvidaci, má v Česku pobočku, tzv. odštěpný závod se sídlem na pražském Staré Městě v Rybné ulici č.p. 24. Reprofoto: Google Maps

Na redakci FAEI.cz se v tomto týdnu s žádostí o spolupráci obrátila Kirkerova kancelář na základě analýzy, která na našem portálu vyšla vloni v březnu a která pojednávala o dluhopisových kauzách podnikatele Roberta Krejčího spojených s firmami, které měly v názvu „Triload“.

V souvislosti s insolvenčním řízením tuzemské společnosti Triload Invest jsme totiž jako jediné tuzemské médium rozkryli, že vloni firma „hrála o čas“ a že pohledávku do probíhajícího insolvenčního řízení přihlásila i britská dceřiná společnost Triload Capital Ltd. Tu český Triload Invest z poloviny vlastnil a od ledna loňského roku se v Británii ocitla v nucené insolvenci.

PSALI JSME:
Vyplácel si 100 tisíc měsíčně, jeho firma dluží investorům nejméně 55 milionů

Britská Triload Capital se ale ještě v první polovině srpna 2017 jmenovala KKIG Capital UK, Ltd. a minimálně do konce roku 2017 byla vlastníkem 80 % akcií (dalších deset procent akcií držel Robert Krejčí a zbytek podnikatel v pohostinství Jiří Kubelka – pozn. red.) společnosti KKIG investiční fond s proměnným základním kapitálem (IČO: 051 75 925), což byl fond kvalifikovaných investorů registrovaný Českou národní bankou.

Zájem likvidátora Edwina Kirkera je pochopitelný i proto, že britská KKIG Capital má v Česku pobočku, tzv. odštěpný závod se sídlem na pražském Staré Městě v Rybné ulici č.p. 24. Tato adresa je nechvalně známa tím, že v objektu oficiálně sídlí více než pět tisíc firem a podnikatelů. Kirker má za to, že hlavní insolvenční řízení by podle evropských insolvenčních pravidel mělo být vedeno právě s tuzemským „odštěpným závodem“ KKIG Capital.

PSALI JSME:
Od KKIG investičního fondu ke Startec Ventures

×
  1. Češi jsou prostě podnikavci,pozor neplést se sovem podnikatel. Taky tu znám z okolí jednoho podnikavce,je už 25 let doma a pracoval po vyučení pouhých 8 měsíců.Jeho práce je zjištování na katastru nemovitostí kde se bude v dohledné době stavit a kde je ještě pozemek veden pod ornou půdou.Zajímá se pouze o pozemky vedené na staré lidi nad 70 let,které podsléze navštíví a začne vykládat historky jak chce pěstovat řepu nebo kukuřici a má zájem o jejich pole.Staří lidé jsou důvěřivý a prostě na sladký úsměv naletí.Pán jim většinou zaplatí za pole 5000 kč s tím,že vyřízení a přepis na katastru je velmi drahý ale všechno zaplatí jelikož je dobrák od kosti.Po pár letech prodává koupené políčko na stavební pozemky za 2500 kč/m. Tento podvodník si žije královsky v sídle podobném hradu.Asi si myslí že je šlechtic.Tento pán měl problém vyučit se ……….

  2. Legislativa na finanční šmejdy je slabá, vsázejí na důvěřivost málo finančně gramotných Čechů, na laxní zákony i na možnost využít nějaký podvůdek jako Ponziho schéma. Pak to dopadá jako některé kauzy kdy už věřitelé své peníze nespatří, spousta čtení je o tom třeba na webu Rizikovedluhopisy.cz

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru