Dobrý skutek těší dvakrát: Děti z dětských domovů otevírají posedmé velikonoční obchůdky

Od soboty 25. března se ve vybraných prodejnách konají tradiční Obchůdky s Albertem. Děti především z dětských domovů přichystaly pro zákazníky spousty vlastnoručně vyrobených velikonočních dekorací a dalších drobností. Na jejich výrobě intenzivně pracovaly několik měsíců. Sedmého ročníku projektu, který organizuje Nadační fond Albert, se účastní rekordních 45 neziskových organizací.
Děti z dětských domovů otevírají posedmé velikonoční obchůdky. Ilustrační foto: Albert

Ve svých stáncích nabídnou malí obchodníci celou škálu výrobků od barevných kraslic, velikonočních perníčků a věnců přes háčkovaná kuřátka až po svíčky s jarními motivy. Nabídnou je zákazníkům ve vybraných prodejnách Albert, ale také na ministerstvech, v mediálních domech či on-line v jednoduchém e-shopu.

Obchůdky rozvíjí nejen kreativitu

„Již posedmé dávají velikonoční Obchůdky s Albertem sociálně znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Díky nim také získají zkušenosti z oblasti marketingu, komunikace, cenotvorby či finanční gramotnosti. Samy si totiž naplánují, co a jak chtějí vyrábět, zajistí si pořízení materiálu a zastanou i konečný prodej ve stánku. Odměnou jim je výdělek, který organizace využijí podle svého uvážení,“ říká Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Děti přípravy baví a zároveň je vzdělávají. „Práci na výrobcích naše děti vítají s nadšením. Baví je to. Učí se trpělivosti a pečlivosti, ale také si lépe uvědomují hodnotu práce a vydělaných peněz. Nadačnímu fondu Albert velice děkujeme za možnost účastnit se tohoto unikátního projektu a doufáme, že kraslice, keramika a ozdoby vytvořené našimi dětmi udělají radost co nejvíce lidem,“ říká Nikola Vodvárková, vychovatelka z Dětského domova Nová Ves u Chotěboře.

Koordinátorka nízkoprahového zařízení v rámci Vzájemné soužití o.p.s., Simona Reichlová, dodává: „Na výrobcích pracujeme již od konce února, a to jak v našich dvou nízkoprahových zařízeních v ostravských vyloučených lokalitách, tak s dětmi, které uprchly před válkou na Ukrajině a nyní žijí na ubytovně v Ostravě-Radvanicích.“

Obchůdky probíhají v obchodech Albert od 25. března do 5. dubna. Přesný seznam včetně termínů a lokalit je k dispozici na webových stránkách. Dárky a dekorace je možné zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB