Dodávky chytrých zařízení v Evropě v roce 2023 překročí 500 milionů

Průzkum
Byznys okolo chytrých technologií se úspěšně rozvíjí. Chytré mobilní telefony, chytré zvukové reproduktory, chytrá osobní audiozařízení, chytré náramky, chytré hodinky, inteligentní bydlení. Na základě průzkumu agentury Canalys se ukazuje, že dodávky chytrých zařízení v Evropě v roce 2023 překročí 500 milionů. Chytré zvukové reproduktory a chytrá osobní audio zařízení jsou nejrychleji rostoucími kategoriemi.
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Potřeba Evropanů trávit více času na chytrých zařízeních strmě roste. Pro rok 2023 se předpokládá, že Evropané nakoupí celkem 212 milionů chytrých telefonů, 136 milionů chytrých osobních audio zařízení, 87 milionů osobních počítačů, 43 milionů fitness náramků a hodinek a 39 milionů chytrých reproduktorů.

Průzkum ukazuje, že na každých 100 chytrých telefonů dodaných v roce 2023 v západní Evropě připadne 86 chytrých osobních audio zařízení, 38 osobních počítačů nebo notebooků, 24 chytrých náramků nebo hodinek, 28 chytrých reproduktorů a 18 tabletů.

Ve střední a východní Evropě podle průzkumu v roce 2023 připadne na každých 100 dodaných chytrých telefonů 36 chytrých osobních audio zařízení, 16 osobních počítačů nebo notebooků, 15 chytrých náramků nebo hodinek, 5 chytrých reproduktorů a 6 tabletů.

Na základě výsledků průzkumu až 41 % oslovených respondentů nosí více než jedno chytré zařízení do práce, a toto číslo stoupá na 68 %, když jsou doma. Od zařízení, která užívají respondenti doma, očekávají nabídku uživatelských interakcí včetně televize, počítače a chytrých reproduktorů.

Výsledky průzkumu také ukazují, že k hlavním důvodům, proč si koupit chytré hodinky nebo fitness náramek, patří zvýšení fitness a zdravého životního stylu (56 %), touha po vyzkoušení nových chytrých funkcí (18 %) a přijímání upozornění přímo na zařízení na zápěstí (18 %). Pohodlí je největší benefit pro nákup chytrých audio zařízení (48 %), následuje lepší zvuková kvalita (20 %) a více funkcí (15 %).

Dodávky chytrých zařízení v Evropě na základě zprávy agentury Canalys v roce 2023 překročí 500 milionů včetně globálního brandu chytrých telefonů firmy Honor. V roce 2019 zaznamenala značka na základě informací organizace IDC rychlý růst na všech mezinárodních trzích s meziročním navýšením 21 % v oblasti mobilních telefonů v prvních třech čtvrtletích roku.

Díky vizionářské strategii Honor ve stejném období zaznamenal meziroční nárůst o 1 333 % v dodávání kategorie Wearables. Značka roste napříč všemi trhy, v Rusku dosáhla až 25 % podílu na trhu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nositelná elektronika – sedmí v Evropě, devátí ve světě

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Pandemie urychlila digitální transformaci

Přes čtyři pětiny IT pracovníků tvrdí, že covid-19 vystavil jejich organizace největšímu tlaku na technologie, s jakým se kdy setkali. Podle téměř tří čtvrtin z nich projekty digitální transformace byly v jejich …

On-line platby se mohou od roku 2021 změnit

Ve většině evropských zemí vstoupí 31. prosince 2020 v platnost nové nařízení, podle kterého mohou banky v některých případech provádět kontrolní kroky navíc, když budete platit na internetu. Jde o nařízení známé …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru