Dokončeno. Uniqa převzala společnosti pojišťovny AXA na trzích střední a východní Evropy

Rakouská skupina Uniqa Insurance Group Uniqa včerejší transakcí završila převzetí dceřiných společností francouzské pojišťovny AXA v Česku, Polsku a na Slovensku. Redakci portálu FAEI.cz o tom včera večer informovala tisková mluvčí Uniqa pojišťovny Eva Svobodová s tím, že vzhledem ke kupní ceně ve výši kolem jedné miliardy eur jde o největší akvizici v historii společnosti a také o dosud největší akvizici v odvětví rakouského pojišťovnictví ve střední a východní Evropě.
Značka AXA zmizí z pojistného trhu v Česku, Polsku a na Slovensku. Foto: FAEI.cz

Rakouská skupina si o dvě příčky polepšila – nyní patří mezi pět největších pojistitelů ve střední a východní Evropě a získala pět milionů nových zákazníků, v celé Evropě jich má nyní více než 15 milionů. Akvizicí Uniqa posílila své postavení na vysoce konkurenčních trzích střední a východní Evropy díky kmenu pojišťovny AXA získá 800 milionů EUR pojistného ročně navíc.

Uniqa oznámila akvizici dceřiných společností AXA v Česku, Polsku a na Slovensku, podléhající schválení regulačními a úředními orgány, začátkem února. Po udělení veškerých nezbytných povolení byla transakce formálně dokončena.

Koupě byla částečně financována z vlastních zdrojů Uniqa, ale skupina většinu potřebných financí získala především červencovou emisí desetiletých dluhopisů v objemu 600 milionů eur s ročním zhodnocením 1,375 %.

PSALI JSME:
Uniqa může převzít středoevropské společnosti AXA

„Poptávka investorů byla výjimečně vysoká,“ uvedla rakouská skupina ve svém červencovém prohlášení k emisi bondů na akvizici společností AXA a současně informovala o další emisi tzv. zelených bondů ve výši 200 milionů eur.

Uniqa si na českém pojistném trhu polepší – nově bude mít devítiprocentní podíl v neživotním pojištění a pětiprocentní v životním. V tuzemském žebříčku pojišťoven se posune na pátou pozici s celkovým tržním podílem okolo osmi procent. Akvizicí společností AXA navíc Uniqa vstupuje do oblasti penzí a investic, což znamená rozšíření finančních služeb pro klienty.

Kmen české Uniqa pojišťovny se díky integraci zvýší přibližně o 800 000 zákazníků. Roční předepsané pojistné by po spojení mělo posílit přičtením výkonu AXA v loňském roce asi o 3,15 miliardy korun. Uskutečnění finálního právního sloučení entit pod značku Uniqa je plánováno na léto příštího roku.

PSALI JSME:
Stáhne se AXA ze střední Evropy? Zisk v Česku propad na polském trhu nezachrání

Zavřít reklamu ×
  1. Sbohem levné povinné ručení v AXA….Je to stejné jako když ČPP koupila Česká Pojištovna. Ihned jsem odešel k pojištovně AXA…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Průlomový verdikt soudu: Stát dělá málo pro ochranu klimatu

Analýza
Městský soud v Praze v průlomovém rozhodnutí vyhověl spolku Klimatická žaloba ČR a dalším žalobcům a nařídil státu urychleně a v souladu s jeho povinnostmi z evropského a mezinárodního práva přijmout nezbytná opatření pro zpomalení klimatické změny. Soudy v Česku tak rozhodly vůbec poprvé v historii.