Dolar je k euru nejsilnější za zhruba dvě dekády

Názor
Na devizových trzích pokračuje dominance dolaru. V páru s eurem se v průběhu čtvrtečního odpoledne obchodoval i lehce pod paritou. To kromě zmíněného růstu amerických tržních sazeb v důsledku přetrvávajícího proinflačního prostředí patrně souvisí také se závislostí Evropy na zemním plynu z Ruska. Okolo brzkého obnovení jeho dodávek přitom stále panuje nejistota.
Dolar je k euru nejsilnější za zhruba dvě dekády. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středoevropském regionu maďarský forint i polský zlotý ve čtvrtek korigovaly středeční ztrátu. Koruna přes výrazný nárůst tržních kratších výnosů naopak lehce ztrácela, když se odpoledne obchodovala poblíž 24,46 CZK/EUR.

I nadále si tak žije vzhledem k přítomnosti České národní banky (ČNB) na trhu „vlastním životem“. Tlaky na její oslabení přitom byly začátkem července patrně poměrně silné.

Na základě aktuálně zveřejněné dekádní bilance ČNB odhadujeme, že na obranu koruny bylo v první třetině července vynaloženo zhruba sedm miliard eur, tedy viditelně více, než činí náš odhad za celý červenec (5,1 mld. eur). Objem spotových operací na devizovém trhu od května do 10. července tak mohl dosáhnout zhruba deseti procent celkových devizových rezerv centrální banky.

PSALI JSME:
Euro je nejslabší za posledních 20 let

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB