Dolar je k euru nejsilnější za zhruba dvě dekády

Názor
Na devizových trzích pokračuje dominance dolaru. V páru s eurem se v průběhu čtvrtečního odpoledne obchodoval i lehce pod paritou. To kromě zmíněného růstu amerických tržních sazeb v důsledku přetrvávajícího proinflačního prostředí patrně souvisí také se závislostí Evropy na zemním plynu z Ruska. Okolo brzkého obnovení jeho dodávek přitom stále panuje nejistota.
Dolar je k euru nejsilnější za zhruba dvě dekády. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ve středoevropském regionu maďarský forint i polský zlotý ve čtvrtek korigovaly středeční ztrátu. Koruna přes výrazný nárůst tržních kratších výnosů naopak lehce ztrácela, když se odpoledne obchodovala poblíž 24,46 CZK/EUR.

I nadále si tak žije vzhledem k přítomnosti České národní banky (ČNB) na trhu „vlastním životem“. Tlaky na její oslabení přitom byly začátkem července patrně poměrně silné.

Na základě aktuálně zveřejněné dekádní bilance ČNB odhadujeme, že na obranu koruny bylo v první třetině července vynaloženo zhruba sedm miliard eur, tedy viditelně více, než činí náš odhad za celý červenec (5,1 mld. eur). Objem spotových operací na devizovém trhu od května do 10. července tak mohl dosáhnout zhruba deseti procent celkových devizových rezerv centrální banky.

PSALI JSME:
Euro je nejslabší za posledních 20 let

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad

Hypotéka v eurech? Není to dobrý nápad Češi se začali více zajímat o hypotéky v eurech. Ty oproti korunové hypotéce nabízí výhodnější úrokovou sazbu, ale zdaleka nejsou tak výhodné, jak se na první pohled může …

Americký dolar výrazně oslabil

Americký dolar ve čtvrtek výrazně oslabil. K euru ztratil zhruba jedno procento své hodnoty a dostal se k 1,05 USD/EUR. Dolarové sazby svým poklesem reagovaly na rostoucí sázky finančních trhů na zvolnění tempa …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …