Doplňkové penzijní spoření má již téměř milion Čechů

Ve třetím kvartále roku 2018 si na penzi začalo spořit 44 574 nových střadatelů, celkový počet účastníků v DPS je tedy 928 515. Od začátku tohoto roku se téměř o polovinu (48,3 %) zvýšil počet střadatelů do 18 let. Dětské penzijko má aktuálně 39 933 nezletilých.

Počet účastníků DPS stoupl od začátku roku o více než pětinu, lidé v něm mají naspořeno 40,4 mld. Kč. Celkem 201 118 účastníků dostává příspěvek na penzi i od svého zaměstnavatele (je to 21,6 % ze všech střadatelů v doplňkovém penzijním spoření), za poslední čtyři roky stoupl počet lidí s příspěvkem zaměstnavatele o více než 23 tisíc. Průměrný měsíční příspěvek zaměstnavatele, který je výhodný i tím, že nepodléhá žádným odvodům, dosáhl výše 821 Kč.

„V transformovaných fondech doplňkového penzijního spoření je již téměř milion účastníků. To mě velmi těší, protože to vypovídá o zodpovědnosti dospělé populace, která se v oblasti hmotného zajištění na stáří nespoléhá pouze na stát. Náhradový poměr je v ČR stále jeden z nejnižších v Evropě a nutné změny v oblasti penzí jsou zatím v nedohlednu. Přitom výplata důchodů je pro státní rozpočet největší výdaj, a tedy i stále se navyšující zátěž. Proto velice vítám i již téměř 40 tisíc smluv o dětském penzijku, jejich počet narostl od ledna tohoto roku zhruba o polovinu,“ říká Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností ČR.

Meziročně je v účastnických fondech o 217 281 více osob. Za první tři kvartály pak v těchto fondech přibylo 165 183 účastníků. Smluv o dětském penzijku za prvních devět měsíců tohoto roku přibylo 13 146.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nadace Via učí mladé Dobro-druhy, jak pomáhat druhým

Nadace Via opět otevírá dobročinný program Dobro-druzi. Až 15 týmů dětí a studentů může uspořádat vlastní dobročinnou akci a nadace výtěžek zdvojnásobí 1:1 až do výše 20 000 Kč. Jen minulý rok se v rámci programu vybral víc než 1 milion Kč.

Společnost NG RE mění název na Natland Real Estate

Společnost NG RE ze skupiny Natland bude své další plánované projekty realizovat pod novým názvem Natland Real Estate. V investiční skupině bude nadále zajišťovat developerské projekty, které jsou pro ni jedny z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru