Doplňkové penzijní spoření má již téměř milion Čechů

Ve třetím kvartále roku 2018 si na penzi začalo spořit 44 574 nových střadatelů, celkový počet účastníků v DPS je tedy 928 515. Od začátku tohoto roku se téměř o polovinu (48,3 %) zvýšil počet střadatelů do 18 let. Dětské penzijko má aktuálně 39 933 nezletilých.

Počet účastníků DPS stoupl od začátku roku o více než pětinu, lidé v něm mají naspořeno 40,4 mld. Kč. Celkem 201 118 účastníků dostává příspěvek na penzi i od svého zaměstnavatele (je to 21,6 % ze všech střadatelů v doplňkovém penzijním spoření), za poslední čtyři roky stoupl počet lidí s příspěvkem zaměstnavatele o více než 23 tisíc. Průměrný měsíční příspěvek zaměstnavatele, který je výhodný i tím, že nepodléhá žádným odvodům, dosáhl výše 821 Kč.

„V transformovaných fondech doplňkového penzijního spoření je již téměř milion účastníků. To mě velmi těší, protože to vypovídá o zodpovědnosti dospělé populace, která se v oblasti hmotného zajištění na stáří nespoléhá pouze na stát. Náhradový poměr je v ČR stále jeden z nejnižších v Evropě a nutné změny v oblasti penzí jsou zatím v nedohlednu. Přitom výplata důchodů je pro státní rozpočet největší výdaj, a tedy i stále se navyšující zátěž. Proto velice vítám i již téměř 40 tisíc smluv o dětském penzijku, jejich počet narostl od ledna tohoto roku zhruba o polovinu,“ říká Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností ČR.

Meziročně je v účastnických fondech o 217 281 více osob. Za první tři kvartály pak v těchto fondech přibylo 165 183 účastníků. Smluv o dětském penzijku za prvních devět měsíců tohoto roku přibylo 13 146.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak vytvořit efektivní digitální pracoviště?

Právě probíhající pandemie onemocnění Covid-19 tvrdě zasáhla globální ekonomiku a podnikatelský sektor. Mnohé firmy byly z ničeho nic nuceny hledat odpovědi na nové a nepředvídatelné překážky a spousta z nich se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Už je to tady. Začalo masivní propouštění

Analýza
Zhruba čtvrtina českých firem kvůli pandemii koronaviru už propustila některé své zaměstnance. Rovněž se snižují platy a další benefity. Ukázal to aktuální průzkum personálně poradenské společnosti Randstad. Podle černých scénářů by už v létě nebo na podzim mohlo být bez práce až deset procent obyvatel.
Rolovat nahoru