Drink For Ukraine: České minipivovary pořádají benefiční pivní festival pro Ukrajinu

Více než 40 minipivovarů z celé ČR se sejde na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine. Své stánky postaví v sobotu 4. června, v pražském Kongresovém centru od 11:00 hodin. Stačí si zde zakoupit pivo a máte jistotu, že jste přispěli na dobrou věc.
Zdroj: Drink For Ukraine

Minipivovary na akci totiž darují desítky druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje půjde na konto neziskové organizace Člověk v tísni, na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

Součástí akce bude i dražba mimořádných pivních specialit, které nám pivovary na akci laskavě věnovaly. Akce se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a Člověka v tísni a s přispěním Plzeňského Prazdroje a Rodinného pivovaru Bernard. Vstup na akci je zdarma.

Řemeslné minipivovary, jako například Zichovec, Raven, Libertas, Chroust, Obora, Matuška, Břevnovský pivovar nebo Clock na benefiční festival přivezou zejména speciální piva typu IPA, stout, svrchně kvašené ale (ejly) nebo stále populárnější ovocné kyseláče.

Pivovary kromě toho přislíbily na akci poskytnout i jejich raritní lahvová piva, často stařená několik let v dubových sudech. Ty budou na akci dražit nejvyšší nabídce.

„Stále platí, že pivovarníci nejsou lhostejní k utrpení ostatních a chtějí pomáhat i tím, co umějí nejlépe,“ říká spoluorganizátorka festivalu Karolína Chroustovská z pivovaru Chroust.

„Chtěli jsme festival uspořádat už na samotném začátku války, ale kapacity Kongresového centra byly tehdy potřeba na ubytování lidem prchajícím do Česka před násilím. Využili jsme proto první možný nový termín a akci pořádáme znovu: po dlouhých měsících utrpení, které musejí oběti války zažívat, je totiž pomoc potřeba možná ještě o něco více.“

Pro festival se zvedla vysoká vlna podpory z celé republiky včetně větších pivovarů. Finančně i vlastní účastí ji podpoří Plzeňský Prazdroj. Hlavní město Praha poskytne prostory Kongresového centra. Firma manGoweb vytváří zdarma prezentaci festivalu na webu a sociálních sítích.

MgA. Přemysl Zajíček přispěl vytvořením vizuální identity. „Podpora festivalu nám opravdu vyrazila dech. Je vidět, že svět je u nás ještě v pořádku,“ říká spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Díky zaměstnancům Alberta si děti užijí letní pobyt

Zaměstnanci pražské centrály společnosti Albert pomohli splnit další přání dětí z dětského domova. Již poněkolikáté v rámci charitativní snídaně napekli a připravili občerstvení pro své kolegy. Letos mezi sebou …

Český trh ovládl nový Dynybyl Gin Nectar

Prvorepubliková česká značka Dynybyl rozšiřuje své portfolio jalovcových ginů o další příchuť, tentokrát s ovocnou sladkostí šťavnaté meruňky a broskve, která je hitem letošního léta. Novinka Dynybyl Gin Nectar …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB