Dům postavený za pár dní? Ano, z betonových panelů

Výstavba nového rodinného domu byla ještě nedávno procesem na několik let. Vybetonovat základy, postavit hrubou stavbu domu, nechat ji přes zimu vymrznout, dodělat potřebné úpravy včetně zateplení a nakonec zařídit interiér. Doba naštěstí pokročila a proces výstavby s ní.
Pasivní dům na Těrlicku. Foto: NWT

„Zlom přinesly dřevostavby, ve kterých můžete bydlet už za rok. A pokud chcete stavět raději v řádech týdnů, anebo nanejvýš měsíců, jistí to stavební technologie ALPH – pasivní domy nové generace z betonových panelů,“ říká ředitel divize Pasivních domů, Ing. Karel Havlíček.

Pasivní domy ALPH se vyrábí v závodě v Hulíně z prefabrikovaných železobetonových panelů, za využití speciální betonové směsi, které se říká „rychlý chytrý beton“. Samozřejmostí je zabudovaná tepelná izolace.

Jakmile se hotové panely převezou na místo stavby, celý proces rychle odsýpá. Během několika dnů se panely rozmístí na základovou desku, spojí se ocelovými šrouby a zalijí betonovou zálivkou.

Panely se vyrábí přímo na míru, nedochází tak k žádným odchylkám jako při klasickém betonování.

„Celý proces výstavby jednoho patra domu je možný za pouhý jeden den. Po poskládání panelů k sobě přichází na řadu stropní desky, montáž druhého podlaží a dokončení hrubé stavby – elektroinstalace, topení, voda a odpady,“ popisuje proces Havlíček.

Po osazení výplní do okenních a dveřních otvorů a zastřešení domu jsou provedeny vnitřní a vnější omítky. Díky moderním technologiím je výstavba a dokončení takového domu otázkou pár týdnů, maximálně měsíců. Mnohem déle bude trvat vyřízení veškerých stavebních povolení.

PSALI JSME:
Postavit domek do milionu. Třeba z kontejneru. Jde to, ale…

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Bydlení

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB