Dvanáctiletý Daniel bojuje s vážnou nemocí. Změnit život mu může i drobný příspěvek

Letos dvanáctiletý Daniel se od svého narození potýká s vážnou nemocí. Trpí nejtěžší formou dětské mozkové obrny. Nemůže plně používat obě ruce k normálním činnostem a je závislý na péči své rodiny. Ta se nyní, jak Finanční a ekonomické informace (faei.cz), informovala jeho maminka (její plné jméno má redakce faei.cz k dispozici), snaží zajistit finanční prostředky na léčbu.
Daniel roste a péče o něj stále náročnější. A nyní chce dělat vše jako jeho sestřička. Letos v zimě lyžoval na biski, a moc ho to bavilo. Foto: Archív paní Petry

„Chtěla bych Vás poprosit požádat o pomoc nebo o dar na operaci Ulzibat, pro mého 12letého syna Daniela, který má DMO spastickou kvadruparézu. Daniel nyní akutně potřebuje co nejdříve operaci Ulzibat (částečná fibrotomie na uvolnění spasticity, pozn. red.),“ informovala redakci Finančních a ekonomických  informací (faei.cz) Danielova maminka.

Redakce faei.cz má k dispozici plné jméno paní Petry, jakož i její souhlas se zveřejněním zaslaných fotografií. „Danielův stav se nyní zhoršil a je velmi nutná co nejrychlejší operace Ulzibat. Tuto operaci bohužel zdravotní pojišťovna nehradí, musíme tyto prostředky sehnat co nejrychleji sami. Cena operace je 90 tisíc korun. Termín operace je stanoven na 7. června,“ sdělila paní Petra.

Daniel již takovou operaci podle maminky několikrát absolvoval. „Vždy s výbornými výsledky, vždy mu velmi pomohla. Operovat jej nyní bude doktor Nazarkin na klinice v Kladně. Do 31. května musíme sehnat celou částku na operaci, doufám, že se to včas podaří, alespoň po malých částkách to dáme dohromady. Nyní chybí na operaci posledních 25 tisíc korun,“ uvedla maminka chlapce.

Daniel ve škole. Foto: Archív paní Petry

Daniel přišel na svět předčasně ve 28. týdnu těhotenství a jen dva dny po narození došlo k vážnému incidentu, kdy mu praskly plíce. Po této události strávil dva dny v kritickém stavu, a kvůli nedostatku kyslíku utrpěl těžké poškození mozku. Lékaři nevěřili v jeho šanci na přežití, ale Daniel se nevzdal a bojoval s neuvěřitelnou odvahou, aby mohl zůstat na tomto světě se svými blízkými.

Po měsíci od narození byla Danielovi stanovena diagnóza periventikulární leukomalacie třetího stupně, což je onemocnění, které se časem projevuje jako dětská mozková obrna. Lékaři předpovídali, že by měl být zcela ležící, nereagující a trvale závislý na plicní ventilaci. Od jeho dětství se s ním snaží rodina cvičit, rehabilitovat, ale ani tato neustálá péče nestačí.

Rodina se však rozhodla nevzdávat a od samého začátku zvolila cestu velmi intenzivní rehabilitace. Danielovy pokroky jsou pozoruhodné. Vnímá okolí, rozumí komunikaci, mluví a projevuje emoce, stejně jako zdravé děti. Daniel nyní naléhavě potřebuje operaci Ulzibat, což je částečná fibrotomie zaměřená na uvolnění spasticity.

Daniel ve škole. Foto: Archív paní Petry

Jeho zdravotní stav se nedávno zhoršil, a proto je tato operace nutná co nejdříve. Bohužel, zdravotní pojišťovna tuto operaci nehradí, takže je zapotřebí shromáždit finanční prostředky svépomocí. Cena operace je stanovena na 90 tisíc korun.

S růstem malého Daniela se jeho spastické svaly opět zkracují, což vyžaduje znovu zopakování operace. Zvýšená spasticita aduktorů by mohla vést ke zhoršení stavu jeho levé kyčle, což je velmi bolestivé, mohlo by se také stát, že by se Danielkova kyčel navždy zablokovala. Daniel již tuto operaci několikrát podstoupil s výbornými výsledky a vždy mu významně pomohla.

Pomoct Danielovi můžete prostřednictvím spolku Střípky okamžiku, číslo účtu 6566822369/0800, variabilní symbol 20911. Dále můžete Danielovi přispět na transparentní osobní účet 207426455/0600, pod variabilním symbolem 20911. Každý příspěvek může Danielovi změnit život, tak pojďme společně pomáhat a vykouzlit úsměv na malé dětské tváři.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB