Dvě osobní ocenění finanční ředitelky skupiny UNIQA Lucie Urválkové

Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Lucie Urválková obdržela v uplynulých dnech dvě významná ocenění za sebou. První z nich dostala v premiérovém ročníku projektu #FinŽeny zaměřeném na vytváření prostoru a příležitostí pro sdílení zkušeností a znalostí z finančního světa. A druhé získala v pravidelném žebříčku nejvlivnějších žen Česka, jenž vzniká už jedenáct let v redakci měsíčníku Forbes. 
Místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Lucie Urválková obdržela v uplynulých dnech dvě významná ocenění za sebou. Foto: Uniqa

#FinŽeny

Zbrusu nový projekt #FinŽeny se zaměřuje na tři stěžejní cíle. Prvním je aktivizace a networking komunity žen ve financích. Současně má být silným hlasem odvážně otevírajícím klíčová témata a přispívajícím k pozitivnímu vývoji.

Kromě toho přináší rovněž inspiraci a ocenění výjimečných osobností, protože vzorové příběhy jsou k rozvoji celého oboru financí potřeba, aby motivovaly další a další ctižádostivé a houževnaté ženy. Platforma je otevřená všem společnostem a subjektům činným v tomto odvětví. #FinŽeny připravuje ve spolupráci s finančními institucemi agentura Cover Story.

V premiérovém ročníku byla na konci května sestavena pomyslná síň slávy Minerva složená z žen, které patří dlouhodobě mezi nejviditelnější a nejvlivnější osobnosti oboru. Ta čítá 53 jmen, mezi něž byla zařazena i Lucie Urválková z UNIQA.

Doporučení pro nominace získával tým Cover Story od nejvyšších představitelů českých finančních institucí, zástupců novinářské, akademické a odborné obce. Současně s tím byly vodítkem i dosavadní žebříčky významných osobností vydávané některými periodiky.

„Projekt považuji za velmi prospěšný. Hned první setkání se svými kolegyněmi jsem si velmi užila a nabilo mě dodatečnou energií do práce. Popovídání s lidmi, kteří dobře znají stejná témata a prožívají podobné situace, je vždy ku prospěchu. Protože my, co hájíme kasy našich společností, jsme jinak někdy docela osamělé v našem každodenním úsilí šetřit a nastavovat další opatření ke zlepšení rentability,“ komentovala s mírnou nadsázkou své uvedení do síně slávy Minerva Lucie Urválková.

Nejvlivnější ženy Česka 2022

Forbes přinesl čerstvý žebříček dam, za nimiž jsou významné počiny nebo je s nimi spojen neobvyklý vliv v České republice. Jména, která by naše veřejnost měla znát. Jsou mezi nimi členky vlády, významné manažerky, sportovkyně, právničky nebo vědkyně i filantropky.

Letošní výběr čítá 180 jmen. Byznysový sektor co do zastoupení žen roste meziročně nejprogresivněji. Ženy podle Forbesu u nás přibývají ve vedení firem, v top managementu i v představenstvech. Konkurence tedy rok od roku sílí.

Jednotlivé ženy redakce měsíčníku Forbes v každé kategorii hodnotí podle několika základních kritérií, podle nichž přiděluje body. Vychází přitom z metodiky amerického Forbesu. Ke spolupráci zve redakční tým i poradce, odborníky a znalce jednotlivých odvětví, s nimiž pořadí konzultuje.

U majitelek firem a manažerek sleduje hospodářské výsledky firem, obrat, zisk, nové akvizice a porovnává je i několik let zpětně. Přihlíží se k situaci v odvětví, v němž dotyčné působí, s využitím znalostí dění uvnitř firem.

Důležité jsou objemy peněz, nad nimiž ženy mají kontrolu a přímý vliv, případně jejich podíly ve firmách, ale i počet zaměstnanců, kteří pod ně spadají, nebo to, kolik zákazníků či spotřebitelů může jejich rozhodnutí přímo ovlivnit. Seznam nejvlivnějších žen sestavuje redakce už 11 let.

Popáté za sebou se ocitla v prestižním seznamu i Lucie Urválková, řídící finance skupiny UNIQA v ČR a SR. Její jméno bylo vybráno z long listu aktuálních ženských osobností a meziročně své umístění znovu vylepšila, když se pro ročník 2022 ocitla na 56. místě.

Redakce kladně ohodnotila úspěšné dokončení spojení UNIQA s AXA pod jejím vedením. Fúze představovala historicky největší transakci celého evropského koncernu UNIQA Insurance Group. Součástí spojení byl i vstup UNIQA na trh penzí a investic.

V rámci všech nově vzniklých specializovaných entit byla Lucie Urválková jmenována členkou jejich představenstev. Její odpovědnost za chod celé finanční skupiny UNIQA tím výrazně vzrostla.

„Děkuji za důvěru a ocenění. Vážím si ho letos ještě více, protože se hodnotily mé aktivity během roku 2021, jenž byl pro nás v UNIQA mimořádně náročným díky finalizaci fúze se společnostmi AXA, ale také historicky nejúspěšnějším co do posílení naší pozice i hospodářského výsledku. Velký kus ocenění proto patří celé UNIQA a mým kolegům ve vedení firmy, protože bez nich bychom takového progresu a výsledků nemohli dosáhnout,“ okomentovala své umístění Lucie Urválková.

Přehled aktivit Lucie Urválkové

V UNIQA pracuje od roku 2007. Ve své funkci CFO je pravou rukou generálního ředitele Martina Žáčka, a to nejen díky odborné erudici (v minulosti pracovala jako finanční auditorka pojišťoven ve společnostech BIG4), ale také aktivnímu přístupu k řešení problémů, manažerským dovednostem a komunikačním schopnostem.

Od roku 2014 zároveň zastávala funkci odborné ředitelky ekonomického úseku (CFO) a členky představenstva v sesterské UNIQA poisťovni Slovensko.

V roce 2020 a 2021 proběhla na českém a slovenském trhu akvizice společností AXA do UNIQA, která znamenala pro Lucie Urválkovou další rozšíření sféry jejího působení. Vznikly nové specializované entity UNIQA, v jejichž představenstvech nyní působí. Finanční řízení entit skupiny UNIQA v ČR a SR uskutečňuje Lucie Urválková podle lokálně platných norem.

Vede tým, jenž posílil na 200 zaměstnanců. Ve funkci CFO jsou v její gesci tyto oblasti: aktuariát, zajištění, finanční controlling, asset management, účetnictví, daně, reporting, správa pojistného, provize, a také právo, procurement, logistika, security management a problematika pojistných podvodů nebo facility management.

I nadále Lucie pokračuje ve svých aktivitách na poli mentoringu juniornějších kolegyní ve vedoucích funkcích a přednášení na téma Kariéra žen. Je aktivní členkou Klubu finančních ředitelů a Klubu manažerek, pracuje v České asociaci pojišťoven.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Změny ve vedení skupiny ČSOB

Cílem skupiny ČSOB je zůstat silnou finanční skupinou, nejdostupnější pro všechny klienty v České republice, pokračovat ve zjednodušování služeb, digitalizaci a inovacích. Zjednodušení se nyní promítne i do …

Letní dům oslavil 25 let

Ve čtvrtek 22. září patřilo náměstí Míru v Praze neziskové organizaci Letní dům, která zde oslavila 25 let svého působení, poskytla účastníkům spoustu zajímavých kousků na dobročinném trhu a v odpolední části …

Koloběžka DEN 2022 – Rozjeďte to s námi i letos!

Již šestý ročník akce Koloběžka DEN se bude konat v neděli 25. září na Výstavišti Praha-Holešovice. Uplynulé ročníky měly skvělý ohlas a my věříme, že i letošní ročník nadchne nejen profesionální a rekreační …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rezervu ani na měsíc nemají dvě pětiny tuzemských domácností

Průzkum
Utáhnout extrémní zdražování a připravit se na astronomické účty za energie druhou prací se snaží 23 procent Čechů a další čtvrtina o tom uvažuje. Každý čtvrtý pak šetří na jídle v restauracích a na kultuře, dalších 35 procent k tomu plánuje přistoupit. Celkově polovina lidí u nás už škrtí své výdaje. Vyplývá to z průzkumu agentury Median pro Broker Consulting mezi 1022 respondenty.