E-komerce ve východní Evropě rychle roste

Balíková logistika ve východní Evropě čelí díky rychle rostoucí e-komerci výrazné potřebě dalších přepravních kapacit. Aby společnost GLS, jako jeden z předních poskytovatelů balíkových služeb v Evropě, dokázala reagovat na růst objemu přepravovaných balíků, investovala vloni do rozvoje v zemích střední a východní Evropy 23,6 milionů eur. Za letošní první pololetí již investice přesáhly 10 mil. eur.
Balíková logistika ve východní Evropě čelí díky rychle rostoucí e-komerci výrazné potřebě dalších přepravních kapacit. Ilustrační foto: Depositphotos.com

GLS otevřela letos ve Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Rumunsku, Slovensku i Česku dalších 20 nových dep a výrazně investovala i do svých třídicích uzlů. Nejvíce nových dep, celkem devět, v letošním roce vybudovalo rumunské zastoupení GLS. V Maďarsku společnost letos zřídila už pět dep a do konce roku plánuje otevřít další tři. Hlavní třídicí centrum v Maďarsku navíc rozšířilo své kapacity o 40 %.

Kapacitu své přepravní sítě o 25 % letos navýšila i pobočka GLS ve Slovinsku. Ta letos navíc otevřela dvě nová depa a další dvě až čtyři plánuje zprovoznit během příštího roku. Otevření dvou nových dep se dočkaly i pobočky GLS na Slovensku a také v Chorvatsku, kde stávající depa již téměř nedostačovala k odbavení rostoucího množství balíků.

„Důvodem posilování přepravní sítě je rychle rostoucí objem balíků, který letos evidujeme u všech poboček na východě Evropy. Výjimkou není ani Česko, kde intenzivně připravujeme otevření nových dep i výrazné rozšíření třídicího centra,“ říká ředitel společnosti GLS Česká republika Pavel Včela.

PSALI JSME:
Na doručovatele balíků musí být hlavně spolehnutí

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Běžný Pražan si už nový byt nemůže dovolit. Kde se ceny zastaví?

Analýza
Ani koronavirová pandemie nezastavila zdražování nových bytů a rodinných domů. V hlavním městě, kde jsou průměrné ceny nemovitostí nejvyšší, si už podle tamního Institutu plánování a rozvoj jsou aktuální prodejní ceny už mimo příjmové možnosti běžně vydělávajících Pražanů. Ceny ale rostou také v dalších městech a pro mnohé lidi jsou nedostupné.
Rolovat nahoru