EDITEL CZ pro kolínskou TPCA vytvořil a implementoval centrální EDI řešení a web-EDI portál

Manažeři kolínské automobilky TPCA měli šťastnou ruku, když jako nového dodavatele řešení EDI vybrali EDITEL CZ. Tato společnost, která je jedničkou na českém trhu v oblasti elektronické fakturace (EDI), implementovala ve spolupráci s TPCA centrální EDI řešení a web-EDI portál pro dodavatele. Díky tomuto novému řešení se zefektivnila komunikace s více než 250 dodavateli.

Společnost TPCA provozovala EDI komunikaci se svými obchodními partnery – zejména dodavateli – přes zahraničního poskytovatele, prakticky od svého založení v ČR. V polovině roku 2015 vznikl na straně TPCA projekt a studie pro kterou EDITEL CZ předložil požadované podklady. Na konci roku 2015 probíhalo výběrové řízení na nového EDI poskytovatele pro TPCA, z kterého vzešel vítězně EDITEL CZ. Od března 2016 se připravovala implementace EDI procesů TPCA včetně kompletace všech podkladů, implementace pak byla plně spuštěna po podpisu smlouvy od června 2016.

Postupně probíhalo interní testování TPCA a testování s vybranými dodavateli, první dodavatelé byli přepnuti na produkční provoz na novém EDI řešení od listopadu 2016. Plný produkční provoz přes EDITEL pro všechny obchodní partnery byl zahájen 1. dubna 2017. Pro potřeby TPCA byla vyhodnocena jako ideální varianta služba eXite PRO, díky možnosti využití nejpokročilejších technologií pro elektronickou výměnu dat v kombinaci s přizpůsobeným web-EDI portálem pro publikaci logistických dokumentů jednotlivým dodavatelům.

“EDITEL vyhrál otevřený tender na EDI poskytovatele začátkem roku 2016, předložená nabídka i celá spolupráce byla na velmi vysoké úrovni, a to nejen rozsahem poskytovaných služeb, ale i profesionalitou týmu EDITELu v průběhu celého výběrového řízení,” prohlásil Aleš Höfner, Generální Manager TPCA Kolín. ” Tým z EDITELu nám však i v projektové fázi ukázal svůj profesionální přístup, kreativní myšlení a schopnost řešit nové výzvy včetně dobrého plánování což vedlo ke startu projektu dle harmonogramu. EDI je esenciální součástí v automotive a očekáváme jeho další rozvoj hlavně v oblasti logistiky a skladovacích procesů. Během projektu s EDITELem jsme se vice seznámili s možnostmi PDF fakturace a ale i dalších oblastí,” doplnil Miloš Bareš, Specialista interních procesů a aplikací v TPCA.

Projekt změny EDI poskytovatele TPCA znamenal především komunikaci s téměř 250 dodavateli pro zajištění bezproblémového zasílání odvolávek, forecastů a self-billing faktur přes tradiční EDI a logistických dokumentů přes nový web-EDI portál. Nedílnou součástí tedy byla služba EDITEL Community Management při angažování kontaktních osob na straně dodavatelů, vyhodnocení výsledků testování a kompletace důležitých podkladů pro zahájení implementace EDI komunikace. Velká část této fáze projektu probíhala formou dotazníkových průzkumů “na tělo”, doplněná přímým kontaktováním obchodních partnerů TPCA.

Společnost TPCA se tak zařadila mezi další významné společnosti, které využívají špičkových služeb společnosti EDITEL CZ. “Jsem rád, že jsme v otevřené a velice náročné soutěži uspěli a přesvědčili jsme TPCA, že naše řešení je pro ni nejlepší. Spolupráce, která s touto významnou automobilkou nadále úspěšně pokračuje, je nejen vizitkou poctivě odvedené práce, ale i potvrzením, jak se EDITEL CZ etabloval v oblasti automotive, a příslibem jistoty pro další potenciální klienty, kteří dosud řešení EDI nepoužívají, nebo nejsou spokojeni s úrovní služeb od jejich stávajícího dodavatele“, říká výkonný ředitel společnosti EDITEL CZ Jan Mrvík.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním …

Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru