EkoRent miliardáře Hubáčka upevnil pozici jedničky na trhu ve financování soukromého zdravotnictví

Společnost EkoRent z investiční skupiny Creditas miliardáře Pavla Hubáčka výrazně upevnila svou pozici jedničky na tuzemském trhu v oblasti financování soukromých zdravotnických zařízení v Česku. Od J&T Leasingové společnosti odkoupila část Medical, která financuje tuzemská soukromá zdravotnická zařízení.
Přes sedmdesát procent klientely společnosti EkoRent tvoří stomatologické ordinace. Kromě stomatologie firma financuje také všechny další zdravotnické obory. Ilustrační foto: Pixabay.com

Díky této transakci, jejíž podmínky ani jedna ze zúčastněných stran nekomentovala, bude EkoRent nově spravovat přes dva tisíce aktivních leasingových a úvěrových smluv uzavřených s lékaři a soukromými zdravotnickými zařízeními. Celková velikost portfolia bude dosahovat téměř 1,5 miliardy korun.

„Akvizice má pro EkoRent výrazný synergický efekt, otevírají se nám další možnosti pro rozvoj a pro poskytování kvalitních finančních služeb v sektoru soukromého zdravotnictví. Transakcí posílíme naši podporu začínajícím i zavedeným lékařům a ordinacím a pomůžeme jim v jejich dalším rozvoji,“ informoval redakci FAEI.cz jednatel EkoRentu Petr Harcuba.

Vedle aktivních klientů a úvěrů přecházejí do EkoRentu také klíčoví zaměstnanci střediska Medical. „Pro klienty a obchodní partnery je zajištěna nejen personální kontinuita, ale také kvalita služeb, na kterou byli zákazníci zvyklí,“ doplnil Harcuba. EkoRent je na trhu přes 30 let, součástí skupiny Creditas je od poloviny roku 2021. Přes sedmdesát procent klientely firmy tvoří stomatologické ordinace.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Miliardáři jsou zkázou tohoto malého státu.Díky nim je všechno drahé(energie si právě tito miliardáři domluvili vysoký strop na energie) a nyní po skončení placení stropu dojí přímo občany.Jediná výhoda jsou pohonné hmoty,které nám prodávají přes své rafinerie cizí státy a tak je cena slušná.Jen díky tomu,že do toho nekecá naše proradná vláda s kamarády miliardáři za zády!

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB