Banky Pavla Hubáčka v rekordních ziscích

Pokud by chtěl miliardář Pavel Hubáček prodat Max banku, mohl by si říci o tři miliardy korun. Podle pololetních výsledků činila hodnota vlastního kapitálu banky 2,7 miliardy, takže by to při současné míře zisku 158 milionů korun za pololetí neměl být problém.
Hodnota vlastního kapitálu Banky Creditas k 30. červnu 2023 činila téměř 7,7 miliardy korun, u Max banky zhruba o pět miliard míň. Ilustrační foto: FAEI.cz

Olomoucký podnikatel však má jiné záměry. Plánuje v příštím roce začlenit Max banku do své vlajkové lodi Banky Creditas, což by znamenalo vznik bankovního domu se čtvrt milionem klientů.

Max banka letos oznámila 46 tisíc klientů, což je zhruba dvojnásobek oproti údajům uváděným jejím předchůdcem Expobank, která však tento údaj zveřejnila v roce 2018 naposled. Čerstvé číslo Banky Creditas z minulého týdne je 196 tisíc klientů.

PSALI JSME:
Max banka zřejmě skončí už příští rok

Lákadlo v podobě víc než šestiprocentního úročení spořicích účtů bez jakýchkoli podmínek a omezení výše vkladu zřejmě brzy zvýší počet otevřených účtů v Max bance na 50 tisíc. Dosvědčuje to i obrovské množství uložených peněz v poměru k počtu klientů. Pololetní číslo hovoří o 44 miliardách korun klientských vkladů.

V Bance Creditas si lidé při meziročním nárůstu o 40 procent uložili 103,4 miliardy korun, což v přepočtu na hlavu je míň než v Max bance. Creditas ovšem díky aktivní úvěrové strategii vykázala násobně vyšší pololetní zisk 492 milionů s meziročním nárůstem o 170 procent.

Bilanční suma 119,4 miliardy se zvýšila o 51 procent, avšak není tvořena tak drtivou mírou vkladů jako u Max banky, kde ze 48 miliard aktiv tvoří vklady již zmíněných 44 miliard.

PSALI JSME:
Creditas zvedá sazby spoření až na 6 % ročně

Hodnota vlastního kapitálu Banky Creditas tak k 30. červnu 2023 činila téměř 7,7 miliardy korun u Max banky zhruba o pět miliard míň. Není divu, že je majitel obou bank Pavel Hubáček v žebříčku nejbohatších Čechů časopisu Forbes skončil v kladných číslech.

Jeho majetek dle kvalifikovaného odhadu Forbesu loni činil 14,3 miliardy korun po meziročním nárůstu o 2,6 miliardy. Nebylo proto od věci udělat si radost nákupem privátního tryskáče Gulfstream s nezaměnitelnou rejstříkovou značkou OK-Hub.

PSALI JSME:
Arca Capital koupila téměř polovinu M&M Reality Holding. Včetně Morcinkova letadla

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Největší evropskou firmou se stal Novo Nordisk

Dánská farmaceutická společnost Novo Nordisk se v pátek stala největší evropskou firmou podle tržní hodnoty. Její tržní hodnota v úvodu pítečního burzovního obchodování přesáhla úroveň v přepočtu 9 350 miliard …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?