Equa Bank zvyšuje úroky

Od 29. listopadu zvyšujeme úrokovou sazbu na vašem spořicím účtu na jednu z nejvýhodnějších na českém trhu, napsala Equa Bank svým klientům. Z původních 0,2 % ročně zvyšujeme úrokovou sazbu na 1 % ročně v pásmu od 500 tisíc korun do 10 milionů korun, láká v e-mailu poměrně oblíbená banka svých 352 tisíc klientů k restrukturalizaci úspor.
Equa Bank se daří. Za prvních devět měsíců roku zvýšila banka meziročně zisk o 43 % na 261 milion korun, zatímco loni to bylo 232 miliony za celý rok. Foto: Equa Bank

Pro běžné střadatele se tím nic nemění. Zvolené spořicí pásmo dosud patřilo k těm nejméně atraktivním na českém bankovním trhu. Nad dva resp. tři miliony korun podle druhu spořicího účtu činila úroková sazba pouhých 0,01 %. To je zřejmě také důvod, proč Equa Bank k této změně po více než dvou letech sáhla.

S úrokovou sazbou 1 % do 200 tisíc korun na spořicích účtech HIT (0,2 % základní sazba a 0,8 % bonusová sazba za tři platby kartou), se však stále nemůže rovnat např. Air Bank, u níž lze už léta dosáhnout na celé procento u 350 tisíc korun (v případě pěti plateb kartou). Rovněž Sberbank se od listopadu vytasila s novou sazbou 1,03 % u vkladů do 300 tisíc korun. Banka Creditas, která nabízí 0,8 % bez jakýchkoli podmínek nebo omezení výše uložených peněz, má rovněž celkově výhodnější nabídku. Nemluvě o tom, že od 750 tisíc nabízí úrokovou sazbu 1,1 %.

PSALI JSME:
Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Ziskové hospodaření

Přesto se Equa Bank daří. Za prvních devět měsíců roku zvýšila banka meziročně zisk o 43 % na 261 milion korun, zatímco loni to bylo 232 miliony za celý rok. Na stejnou výši vzrostl i konsolidovaný zisk a meziročně tak stoupl o 190 %. Během 3. čtvrtletí rostla Equa bank ve všech segmentech: Počet klientů se meziročně zvýšil o 20 %, bilanční suma přesáhla 53 miliardy korun, z toho vklady činily 46,3 miliardy, což je nárůst o 9 %.

Rostl také zájem klientů o jednotlivé produkty. Například objem úvěrů domácnostem se meziročně zvýšil o 14 % a přesáhl 26 miliard korun. Počet klientů se zvýšil na 352 tisíce ze zhruba tří set tisíc, což představuje meziroční nárůst o 20 %.

Sdílet:
  1. 1 % – ní úrok mi nestojí ani za to, jít do banky, i když mám určitou vyšší sumu peněz.
    Volím raději slamníkovou pohodovou a pohodlnou úložku.
    Anonym

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Rossmann měl vloni nejvyšší obrat v historii

Uplynulý rok 2018 byl pro koncern Rossmann úspěšným. Meziroční obrat dosáhl rekordních 9,46 miliard euro, přičemž celkový nárůst tržeb činil 5,1 procenta. Šlo o dosud nejvyšší dosažený obrat v historii firmy.

Kaspersky Lab hlásí čtyřprocentní nárůst tržeb

Společnost Kaspersky Lab informovala, že v minulém roce navázala na svůj stabilní růst a navýšila své celosvětové neauditované IFRS tržby na celkových 726 milionů dolarů. Kyberbezpečnostní firma tak dosáhla …

Equa bank vzrostl trojnásobně konsolidovaný zisk

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Banka, kterou před lety a pod jiným názvem spoluvlastnil někdejší československý premiér Marián Čalfa a pak ji vlastnila italská Banco Popolare, dynamicky rostla ve všech …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru