Pro běžné střadatele se tím nic nemění. Zvolené spořicí pásmo dosud patřilo k těm nejméně atraktivním na českém bankovním trhu. Nad dva resp. tři miliony korun podle druhu spořicího účtu činila úroková sazba pouhých 0,01 %. To je zřejmě také důvod, proč Equa Bank k této změně po více než dvou letech sáhla.
S úrokovou sazbou 1 % do 200 tisíc korun na spořicích účtech HIT (0,2 % základní sazba a 0,8 % bonusová sazba za tři platby kartou), se však stále nemůže rovnat např. Air Bank, u níž lze už léta dosáhnout na celé procento u 350 tisíc korun (v případě pěti plateb kartou). Rovněž Sberbank se od listopadu vytasila s novou sazbou 1,03 % u vkladů do 300 tisíc korun. Banka Creditas, která nabízí 0,8 % bez jakýchkoli podmínek nebo omezení výše uložených peněz, má rovněž celkově výhodnější nabídku. Nemluvě o tom, že od 750 tisíc nabízí úrokovou sazbu 1,1 %.
Ziskové hospodaření
Přesto se Equa Bank daří. Za prvních devět měsíců roku zvýšila banka meziročně zisk o 43 % na 261 milion korun, zatímco loni to bylo 232 miliony za celý rok. Na stejnou výši vzrostl i konsolidovaný zisk a meziročně tak stoupl o 190 %. Během 3. čtvrtletí rostla Equa bank ve všech segmentech: Počet klientů se meziročně zvýšil o 20 %, bilanční suma přesáhla 53 miliardy korun, z toho vklady činily 46,3 miliardy, což je nárůst o 9 %.
Rostl také zájem klientů o jednotlivé produkty. Například objem úvěrů domácnostem se meziročně zvýšil o 14 % a přesáhl 26 miliard korun. Počet klientů se zvýšil na 352 tisíce ze zhruba tří set tisíc, což představuje meziroční nárůst o 20 %.
1 % – ní úrok mi nestojí ani za to, jít do banky, i když mám určitou vyšší sumu peněz.
Volím raději slamníkovou pohodovou a pohodlnou úložku.
Anonym