Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Jako třetí na českém bankovním trhu zareagovala na zvyšování základních úrokových sazeb ČNB Equa bank. Svým klientům rozeslala dopisy, v nichž jim oznámila, že si jejich peníze na spořicích účtech od 20. srpna polepší. A to bez dalších podmínek.

Equa bank se silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento. Foto: FAEI.cz

Equa zvyšuje bonusový úrok u spořicího účtu z nynějších 0,6 procenta na 0,8 procenta. Dohromady se standardní úrokovou sazbou tak klienti mohou své finanční prostředky zhodnotit o jedno procento. Sice jen u vkladů do 200 tisíc korun, ale i tak jde o dobrou zprávu.

„Tímto krokem reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu roku 2018 a jsme rádi, že jsme ke zvýšení přistoupili jako jedna z prvních bank na českém trhu,“ sdělila klientům banka.

Banka také oznámila zjednodušení podmínek pro získání bonusové sazby, kdy pro její získání stačí v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank z bezplatného běžného účtu.

Konkurence nespí

Jako první přistoupila ke zvýšení úroku kazašská Sberbank už v prosinci minulého roku, když navýšila svou sazbu na spořicím účtu do 300 tisíc korun na 0,83 procenta. Podmínkou je užívání běžného účtu, jehož náklady však úrokovou sazbu z poloviny vynulují. V lednu zvýšila úrokovou sazbu nejmladší banka Creditas, a to na 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení výše vkladu.

Equa bank se svým počinem silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento, a to platí, což je na trhu rarita, i pro běžný účet.

Aktuálně nejvyšší úrok 1,1 procenta lze získat u Monety, ale za podmínky, že na běžný účet klient pravidelně vkládá 35 tisíc korun. Kromě již uvedených bank lze u Raiffeisenbank získat bonusový úrok 0,75 procenta pro vklady do 150 tisíc korun. Podmínkou je běžný účet. Zcela bez podmínek nabízí Hello bank 0,6 procenta a ING půl procenta do částky 300 tisíc korun.

Mnohem větší pohyb úrokových sazeb klienti zaznamenali u vázaných vkladů, které po desetinkách lépe zúročují téměř všechny malé banky. Giganti českého trhu se ještě neprobudili.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Berňák si došlápl na Airbnb, na řadě je služba Zonky

To, čemu se říká sdílená ekonomika, vyvolává už delší dobu diskusi, někdy i vášně. Stačí připomenout protesty koncesovaných taxikářů proti řidičům služby Uber, nebo rostoucí odpor lidí žijících v blízkosti …

Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Jako třetí na českém bankovním trhu zareagovala na zvyšování základních úrokových sazeb ČNB Equa bank. Svým klientům rozeslala dopisy, v nichž jim oznámila, že si jejich peníze na spořicích účtech od 20. srpna …

Nejčtenější

Dress code je povinný i ve vedru, jinak hrozí vyhazov

Pokud firma trvá na nošení dress codu, tedy předepsaného oblečení i v letních vedrech, nemá zaměstnanec šanci se této povinnosti vyhnout, jakkoli mu to může být nepříjemné. Za porušení firemních předpisů může v …

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru