Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Jako třetí na českém bankovním trhu zareagovala na zvyšování základních úrokových sazeb ČNB Equa bank. Svým klientům rozeslala dopisy, v nichž jim oznámila, že si jejich peníze na spořicích účtech od 20. srpna polepší. A to bez dalších podmínek.
Equa bank se silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento. Foto: FAEI.cz

Equa zvyšuje bonusový úrok u spořicího účtu z nynějších 0,6 procenta na 0,8 procenta. Dohromady se standardní úrokovou sazbou tak klienti mohou své finanční prostředky zhodnotit o jedno procento. Sice jen u vkladů do 200 tisíc korun, ale i tak jde o dobrou zprávu.

„Tímto krokem reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu roku 2018 a jsme rádi, že jsme ke zvýšení přistoupili jako jedna z prvních bank na českém trhu,“ sdělila klientům banka.

VIDEO AD HERE

Banka také oznámila zjednodušení podmínek pro získání bonusové sazby, kdy pro její získání stačí v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank z bezplatného běžného účtu.

Konkurence nespí

Jako první přistoupila ke zvýšení úroku kazašská Sberbank už v prosinci minulého roku, když navýšila svou sazbu na spořicím účtu do 300 tisíc korun na 0,83 procenta. Podmínkou je užívání běžného účtu, jehož náklady však úrokovou sazbu z poloviny vynulují. V lednu zvýšila úrokovou sazbu nejmladší banka Creditas, a to na 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení výše vkladu.

Equa bank se svým počinem silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento, a to platí, což je na trhu rarita, i pro běžný účet.

Aktuálně nejvyšší úrok 1,1 procenta lze získat u Monety, ale za podmínky, že na běžný účet klient pravidelně vkládá 35 tisíc korun. Kromě již uvedených bank lze u Raiffeisenbank získat bonusový úrok 0,75 procenta pro vklady do 150 tisíc korun. Podmínkou je běžný účet. Zcela bez podmínek nabízí Hello bank 0,6 procenta a ING půl procenta do částky 300 tisíc korun.

Mnohem větší pohyb úrokových sazeb klienti zaznamenali u vázaných vkladů, které po desetinkách lépe zúročují téměř všechny malé banky. Giganti českého trhu se ještě neprobudili.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Počet chudých penzistů rok od roku roste

Od roku 2010 v Česku roste počet lidí ve věku nad 65 let, kteří žijí na hranici příjmové chudoby. Před devíti lety podíl chudých starobních penzistů dosahoval necelých sedmi procent, v roce 2017 to podle …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ze skládek teče kde co, říká šéf inspekce životního prostředí

Rozhovor
Šéf České inspekce životního prostředí Erik Geuss kroutí hlavou nad tím, že v Česku se stále umožňuje skládkovat domovní odpad. V rozhovoru pro portál FAEI.cz také vybízí, aby Češi byli méně lhostejní k tomu, kdo zajíždí s náklaďáky do lesů nebo zapadlých dříve zemědělských areálů. A není-li vaše domácnost či chata napojena na kanalizaci, vyvážíte, abyste neotravovali druhým třeba vodu ve studni?

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru