Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Jako třetí na českém bankovním trhu zareagovala na zvyšování základních úrokových sazeb ČNB Equa bank. Svým klientům rozeslala dopisy, v nichž jim oznámila, že si jejich peníze na spořicích účtech od 20. srpna polepší. A to bez dalších podmínek.
Equa bank se silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento. Foto: FAEI.cz

Equa zvyšuje bonusový úrok u spořicího účtu z nynějších 0,6 procenta na 0,8 procenta. Dohromady se standardní úrokovou sazbou tak klienti mohou své finanční prostředky zhodnotit o jedno procento. Sice jen u vkladů do 200 tisíc korun, ale i tak jde o dobrou zprávu.

„Tímto krokem reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu roku 2018 a jsme rádi, že jsme ke zvýšení přistoupili jako jedna z prvních bank na českém trhu,“ sdělila klientům banka.

Banka také oznámila zjednodušení podmínek pro získání bonusové sazby, kdy pro její získání stačí v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank z bezplatného běžného účtu.

Konkurence nespí

Jako první přistoupila ke zvýšení úroku kazašská Sberbank už v prosinci minulého roku, když navýšila svou sazbu na spořicím účtu do 300 tisíc korun na 0,83 procenta. Podmínkou je užívání běžného účtu, jehož náklady však úrokovou sazbu z poloviny vynulují. V lednu zvýšila úrokovou sazbu nejmladší banka Creditas, a to na 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení výše vkladu.

Equa bank se svým počinem silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento, a to platí, což je na trhu rarita, i pro běžný účet.

Aktuálně nejvyšší úrok 1,1 procenta lze získat u Monety, ale za podmínky, že na běžný účet klient pravidelně vkládá 35 tisíc korun. Kromě již uvedených bank lze u Raiffeisenbank získat bonusový úrok 0,75 procenta pro vklady do 150 tisíc korun. Podmínkou je běžný účet. Zcela bez podmínek nabízí Hello bank 0,6 procenta a ING půl procenta do částky 300 tisíc korun.

Mnohem větší pohyb úrokových sazeb klienti zaznamenali u vázaných vkladů, které po desetinkách lépe zúročují téměř všechny malé banky. Giganti českého trhu se ještě neprobudili.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Hypotéky jsou nejdražší za posledních pět let

Průměrná sazba hypoték v Česku se lednu dostala na úroveň tří procent. Tak drahé byly hypotéky naposledy před takřka pěti lety, v únoru 2014. Počet nově sjednaných hypoték v lednu klesl na své minimum rovněž za pět …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru