Equa bank zvýší úrokovou sazbu

Jako třetí na českém bankovním trhu zareagovala na zvyšování základních úrokových sazeb ČNB Equa bank. Svým klientům rozeslala dopisy, v nichž jim oznámila, že si jejich peníze na spořicích účtech od 20. srpna polepší. A to bez dalších podmínek.
Equa bank se silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento. Foto: FAEI.cz

Equa zvyšuje bonusový úrok u spořicího účtu z nynějších 0,6 procenta na 0,8 procenta. Dohromady se standardní úrokovou sazbou tak klienti mohou své finanční prostředky zhodnotit o jedno procento. Sice jen u vkladů do 200 tisíc korun, ale i tak jde o dobrou zprávu.

„Tímto krokem reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu roku 2018 a jsme rádi, že jsme ke zvýšení přistoupili jako jedna z prvních bank na českém trhu,“ sdělila klientům banka.

Banka také oznámila zjednodušení podmínek pro získání bonusové sazby, kdy pro její získání stačí v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank z bezplatného běžného účtu.

Konkurence nespí

Jako první přistoupila ke zvýšení úroku kazašská Sberbank už v prosinci minulého roku, když navýšila svou sazbu na spořicím účtu do 300 tisíc korun na 0,83 procenta. Podmínkou je užívání běžného účtu, jehož náklady však úrokovou sazbu z poloviny vynulují. V lednu zvýšila úrokovou sazbu nejmladší banka Creditas, a to na 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení výše vkladu.

Equa bank se svým počinem silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento, a to platí, což je na trhu rarita, i pro běžný účet.

Aktuálně nejvyšší úrok 1,1 procenta lze získat u Monety, ale za podmínky, že na běžný účet klient pravidelně vkládá 35 tisíc korun. Kromě již uvedených bank lze u Raiffeisenbank získat bonusový úrok 0,75 procenta pro vklady do 150 tisíc korun. Podmínkou je běžný účet. Zcela bez podmínek nabízí Hello bank 0,6 procenta a ING půl procenta do částky 300 tisíc korun.

Mnohem větší pohyb úrokových sazeb klienti zaznamenali u vázaných vkladů, které po desetinkách lépe zúročují téměř všechny malé banky. Giganti českého trhu se ještě neprobudili.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

95 svateb a jeden pohřeb

S velkým zájmem jsem v uplynulých dnech sledoval více či méně odbornou diskusi na téma, zda je správce daně oprávněn požadovat informace od svatebčanů o tom, kolik stála svatební hostina, kde se konala a kolik lidí …

Nejčtenější

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …
Rolovat nahoru