ERV Evropská pojišťovna slaví 30 let na českém trhu

ERV Evropská – jediný specialista na cestovní pojištění u nás – pojistila za třicet let působení přes 15 milionů klientů. Od roku 2018 s ní pak ročně do zahraničí vyráží přes milion lidí. Spolupracuje s devíti z deseti největších cestovních kanceláří u nás.
Mezi nejdražší pojistné události ERV Evropské pojišťovny patřila léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jiřího Ježka. Ilustrační foto: Yetanothercontributor – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6250391

Dlouhodobě je jedničkou v cestovním pojištění s největším tržním podílem v ČR. Celá historie pojišťovny pak sahá až do roku 1907, kdy Max von Engel založil v Budapešti první Evropskou cestovní pojišťovnu.

Specializace na cestovní pojištění se osvědčuje

ERV Evropskou tvoří přední specialisté na cestovní ruch i zdravotní péči v zahraničí. Díky jejich znalostem a mezinárodním zkušenostem může pojišťovna nabízet kvalitní služby rozmanitým klientům, cestovním kancelářím i firmám.

„To se potvrdilo i s nástupem pandemie covid-19, která téměř zastavila trh cestovního ruchu. Naše pojišťovna pak jako první uvedla na trh komplexní pojištění rizik spojených s covid-19 do všech zemí, a to bez ohledu na semafor MZ/MZV,“ říká Libor Dvořák, generální ředitel ERV Evropské pojišťovny.

Záhy poté na trh uvedla nové pojištění SingleTrip, které vychází vstříc konkrétním potřebám každého klienta a nabízí významně více možností individuálního nastavení i zjednodušení jeho sjednání.

Pojišťovna pak i nadále upravovala své produkty s ohledem na vývoj pandemie, aby se na ně klienti mohli v zahraničí plně spolehnout, a to i v situaci, kdy některé pojišťovny raději zastavily prodeje cestovního pojištění, zejména pak pojištění storna.

Pro řešení nouzových situací kdekoli v místě pobytu provozuje skupina ERV celosvětovou sít 12 Euro-Center, řízenou z Prahy, která každoročně vyřeší zhruba 170 tisíc případů. „Náš firemní slogan Vy cestujete. My se staráme zcela přesně vystihuje, co je podstatou našeho poslání a úspěchu,“ dodává Dvořák.

Největší případy v historii ERV Evropské

V roce 2017 ERV Evropská vyplatila jedno z nejvyšších pojistných plnění ve své historii. Klient po mozkové příhodě zůstal měsíc v nemocnici v USA, z toho většinu času na JIP, a poté byl leteckou ambulancí převezen zpět do České republiky. Celkové náklady se vyšplhaly na 9,9 milionu korun.

Mezi nejdražší pojistné události patřila také léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jirky Ježka. Ten utrpěl mnohačetná zranění pří pádu v rámci závodu MS handicapovaných v americkém Greenville. Do „akce Ježek“ bylo zapojeno během 11 dnů deset lidí, kteří museli udělat přes 250 úkonů, aby se závodník mohl vrátit do vlasti.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.