ERV Evropská pojišťovna slaví 30 let na českém trhu

ERV Evropská – jediný specialista na cestovní pojištění u nás – pojistila za třicet let působení přes 15 milionů klientů. Od roku 2018 s ní pak ročně do zahraničí vyráží přes milion lidí. Spolupracuje s devíti z deseti největších cestovních kanceláří u nás.
Mezi nejdražší pojistné události ERV Evropské pojišťovny patřila léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jiřího Ježka. Ilustrační foto: Yetanothercontributor – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6250391

Dlouhodobě je jedničkou v cestovním pojištění s největším tržním podílem v ČR. Celá historie pojišťovny pak sahá až do roku 1907, kdy Max von Engel založil v Budapešti první Evropskou cestovní pojišťovnu.

Specializace na cestovní pojištění se osvědčuje

ERV Evropskou tvoří přední specialisté na cestovní ruch i zdravotní péči v zahraničí. Díky jejich znalostem a mezinárodním zkušenostem může pojišťovna nabízet kvalitní služby rozmanitým klientům, cestovním kancelářím i firmám.

„To se potvrdilo i s nástupem pandemie covid-19, která téměř zastavila trh cestovního ruchu. Naše pojišťovna pak jako první uvedla na trh komplexní pojištění rizik spojených s covid-19 do všech zemí, a to bez ohledu na semafor MZ/MZV,“ říká Libor Dvořák, generální ředitel ERV Evropské pojišťovny.

Záhy poté na trh uvedla nové pojištění SingleTrip, které vychází vstříc konkrétním potřebám každého klienta a nabízí významně více možností individuálního nastavení i zjednodušení jeho sjednání.

Pojišťovna pak i nadále upravovala své produkty s ohledem na vývoj pandemie, aby se na ně klienti mohli v zahraničí plně spolehnout, a to i v situaci, kdy některé pojišťovny raději zastavily prodeje cestovního pojištění, zejména pak pojištění storna.

Pro řešení nouzových situací kdekoli v místě pobytu provozuje skupina ERV celosvětovou sít 12 Euro-Center, řízenou z Prahy, která každoročně vyřeší zhruba 170 tisíc případů. „Náš firemní slogan Vy cestujete. My se staráme zcela přesně vystihuje, co je podstatou našeho poslání a úspěchu,“ dodává Dvořák.

Největší případy v historii ERV Evropské

V roce 2017 ERV Evropská vyplatila jedno z nejvyšších pojistných plnění ve své historii. Klient po mozkové příhodě zůstal měsíc v nemocnici v USA, z toho většinu času na JIP, a poté byl leteckou ambulancí převezen zpět do České republiky. Celkové náklady se vyšplhaly na 9,9 milionu korun.

Mezi nejdražší pojistné události patřila také léčba handicapovaného cyklisty, šestinásobného paralympijského šampiona, Jirky Ježka. Ten utrpěl mnohačetná zranění pří pádu v rámci závodu MS handicapovaných v americkém Greenville. Do „akce Ježek“ bylo zapojeno během 11 dnů deset lidí, kteří museli udělat přes 250 úkonů, aby se závodník mohl vrátit do vlasti.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).