ETF na ethereum budou v USA schváleny zřejmě už letos v létě

Během slyšení v americkém Senátu minulý čtvrtek předseda Komise pro kontrolu cenných papírů USA (SEC) Gary Gensler zákonodárcům naznačil, že spotové ETF (burzovně obchodovaný fond, pozn. red.) na ethereum by mohly být schváleny letos v létě.
Navzdory pozitivním zprávám zaznamenala cena etherea jen malý pohyb. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Ethereum burzovně obchodovaný produkt, který máme před sebou od burz, myslím, že jich je osm nebo devět, byly všechny společně schváleny. Jednotliví emitenti stále pracují na registračním procesu, který probíhá hladce, a představoval bych si to někdy v průběhu tohoto léta,“ řekl Gensler během slyšení.

Komise pro kontrolu cenných papírů minulý měsíc schválila žádosti 19b-4, které umožňují americkým burzám kotovat ethereové spotové ETF, nicméně žádosti S-1 jednotlivých emitentů ETF zatím neschválila. Obojí je nutné k tomu, aby spotové ETF mohly být uvedeny do provozu.

Navzdory pozitivním zprávám zaznamenala cena etherea jen malý pohyb. V současné době se ethereum pohybuje kolem úrovně 3 400 dolarů, asi 40 procent od historického maxima z listopadu 2021.

Autor je analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB