Eurozóna: Výrazný ústup cenových tlaků ve výrobní sféře

Finální odhady PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.) v eurozóně za březen přinesly revize směrem nahoru. PMI ve službách nakonec vzrostl na 51,5 bodu, díky tomu se i kompozitní index přehoupl nad 50bodovou hranici na 50,3 bodu.
Finální odhady indexu nákupních manažerů v eurozóně za březen přinesly revize směrem nahoru. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ceny průmyslových výrobců v eurozóně překvapily výraznějším meziměsíčním poklesem v únoru, když se snížily o jedno procento a v meziročním vyjádření byly nižší o 8,3 procenta. To značí pokračující výrazný ústup cenových tlaků ve výrobní sféře.

Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA oproti předcházejícímu týdnu sice vzrostly na 221 tisíc, stále se však jedná o poměrně nízkou úroveň. Po smíšených signálech z dat z trhu práce již zveřejněných v tomto týdnu vyčkávají investoři na páteční NFP report (počet nových pracovních míst bez zemědělství).

Ten podle nás ukáže další silný přírůstek nových pracovních pozic v nezemědělském sektoru a potvrdí tak přetrvávající napětí na tamním trhu práce. Volatilitu do obchodování mohou ještě vnést vyjádření členů FOMC (Federální výbor pro otevřený trh centrální banky USA).

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB