Silnější data z amerického trhu práce

Počet nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru USA za březen překonal očekávání. Podle ADP reportu (zaměstnanost v soukromém sektoru, pozn. red.) zde vzniklo 184 tisíc nových pracovních pozic, zatímco tržní konsensus předpokládal nárůst zaměstnanosti o 150 tisíc. Jde o nejvyšší údaj od července loňského roku.
Počet nově vytvořených pracovních míst v soukromém sektoru USA za březen překonal očekávání. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Podobně jako v předchozích měsících byl růst zaměstnanosti tažen sektorem služeb. Směrem vzhůru z 140 tisíc na 155 tisíc byl navíc revidován údaj za únor. Jde o další z indikátorů, které potvrzují odolnost amerického trhu práce.

Před pátečními oficiálními statistikami z nezemědělského sektoru je však nutné zmínit, že ADP report má tradičně poměrně slabou předpovídací schopnost. ISM index ze služeb zklamal, když klesl z 52,6 bodu na březnových 51,4 bodu oproti očekávanému mírnému nárůstu. Složka hodnotící vývoj zaměstnanosti sice zůstala pod 50 body, avšak došlo k jejímu zlepšení z 48 bodů na 48,5 bodu.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB