Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky

Názor
Evropská unie dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
Ursula von der Leyenová, šéfka Evropské komise. Ilustrační foto: European Parliament from EU – Ursula von der Leyen presents her vision to MEPs, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80450556

Obrat ale nastal v září 2022, jak si všimla agentura Bloomberg. Tehdy jeden z vlků roztrhal také poníka jménem Dolly z majetku Ursuly von der Leyenové, šéfky Evropské komise. Ta se pak ve věci začala osobně angažovat.

Takže loni v prosinci vydala Evropská komise stostránkovou zprávu, na jejímž základě žádá to, co farmáři žádají už roky, tedy snížit ochranu vlčích smeček. Ke snížení ochrany vlků dochází i přesto, že ji předtím v přísné podobě Brusel vtělil do své legislativy k obnově biodiverzity, jež je součástí balíku opatření, která mají, podobně jako celý Green Deal, EU učinit klimaticky neutrální do roku 2050.

Zjevně se potvrzuje okřídlené: „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česko má plán, jak na vlka. Nechránit, ale ani neomezovat

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Milan Duda povede marketing Bonami

Po více než šesti letech v CZC přechází Milan Duda do Bonami, aby zde převzal roli marketingového ředitele. Jak společnost sdělila redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz), k jeho klíčovým kompetencím …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Rakovina plic zabije 85 procent pacientů, jejich šance se ale zvyšuje

Analýza
Každý rok onemocní v Česku rakovinou plic okolo šesti tisíc lidí, přičemž 85 procent z nich dříve nebo později této chorobě podlehne. I tak se díky rozvoji moderní medicíny vyhlídky pacientů na přežití nebo prodloužení kvalitního života neustále zlepšují. Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) byly u toho, když specialisté některé moderní trendy představovali.