Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky

Názor
Evropská unie dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
Ursula von der Leyenová, šéfka Evropské komise. Ilustrační foto: European Parliament from EU – Ursula von der Leyen presents her vision to MEPs, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80450556

Obrat ale nastal v září 2022, jak si všimla agentura Bloomberg. Tehdy jeden z vlků roztrhal také poníka jménem Dolly z majetku Ursuly von der Leyenové, šéfky Evropské komise. Ta se pak ve věci začala osobně angažovat.

Takže loni v prosinci vydala Evropská komise stostránkovou zprávu, na jejímž základě žádá to, co farmáři žádají už roky, tedy snížit ochranu vlčích smeček. Ke snížení ochrany vlků dochází i přesto, že ji předtím v přísné podobě Brusel vtělil do své legislativy k obnově biodiverzity, jež je součástí balíku opatření, která mají, podobně jako celý Green Deal, EU učinit klimaticky neutrální do roku 2050.

Zjevně se potvrzuje okřídlené: „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Česko má plán, jak na vlka. Nechránit, ale ani neomezovat

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Radim Klabal posiluje tým ComSource

Česká společnost ComSource, která se zaměřuje na kyberbezpečnost, síťovou infrastrukturu a datovou analytiku, rozšířila svůj tým. Novým Delivery Directorem se stal Radim Klabal. O změnách firma informovala portál …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB