Evropská komise začala řešit přemnožené vlky. Ale až poté, co jeden z nich roztrhal poníka její šéfky

Evropská unie dlouho jako oko v hlavě střežila a chránila přemnožené vlky i přes četné protesty farmářů, jimž zabíjeli krávy, ovce a další zemědělská zvířata po desetitisících kusů ročně. Loni jich vlci na území Unie usmrtili nejméně 65 tisíc.
Ursula von der Leyenová, šéfka Evropské komise. Ilustrační foto: European Parliament from EU – Ursula von der Leyen presents her vision to MEPs, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80450556

Obrat ale nastal v září 2022, jak si všimla agentura Bloomberg. Tehdy jeden z vlků roztrhal také poníka jménem Dolly z majetku Ursuly von der Leyenové, šéfky Evropské komise. Ta se pak ve věci začala osobně angažovat.

Takže loni v prosinci vydala Evropská komise stostránkovou zprávu, na jejímž základě žádá to, co farmáři žádají už roky, tedy snížit ochranu vlčích smeček. Ke snížení ochrany vlků dochází i přesto, že ji předtím v přísné podobě Brusel vtělil do své legislativy k obnově biodiverzity, jež je součástí balíku opatření, která mají, podobně jako celý Green Deal, EU učinit klimaticky neutrální do roku 2050.

Zjevně se potvrzuje okřídlené: „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.“

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB