Evropské předsednictví ČR se blíží, v Praze na toto téma probíhá summit

V Praze ve dnech 3. a 4. května 2022 probíhá NTA (národní IT asociace) summit DIGITALEUROPE, kterého se účastní Cecilie Bonefeld-Dahlová, generální ředitelka DIGITALEUROPE, a zástupci IT asociací z celé Evropy. Důvodem svolání summitu je blížící se předsednictví České republiky v Radě EU ve druhé polovině roku 2022.
Summitu v Praze se účastní Cecilie Bonefeld-Dahlová, generální ředitelka DIGITALEUROPE, a zástupci IT asociací z celé Evropy. Foto: Digital Europe

DIGITAEUROPE a její první český člen – Asociace pro aplikovaný výzkum v IT (AAVIT) spolupracují na pražském summitu, který zhodnotil činnost DIGITALEUROPE v uplynulém období a popsal situaci na Ukrajině z hlediska digitalizace. Součástí byly i diskuse o prioritách českého předsednictví v této oblasti a setkání tematických pracovních skupin.

Cecilie Bonefeld-Dahlová se rovněž sešla se zástupci české vlády v čele s vicepremiérem pro digitalizaci Ivanem Bartošem a náměstkem ministra průmyslu a obchodu Petrem Očkem, ale také s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou a viceprezidentem Hospodářské komory Zdeňkem Zajíčkem. Předmětem jednání byla výměna stanovisek a návrhy okruhů pro rozvoj spolupráce DIGITALEUROPE a České republiky pro nadcházející období.

„Blížící se předsednictví České republiky v Radě EU se ponese v duchu nastolení evropské digitální transformace, která je klíčovým nástrojem přechodu k bezuhlíkové ekonomice. S představiteli české vlády jsme se dohodli, že společně posuneme tyto plány opět kupředu, aby se Evropská unie stala co nejdříve světovým digitálním lídrem,“ uvedla Cecilie Bonefeld-Dahlová.

„Česká republika má jedinečnou možnost být v čele pelotonu digitalizace Evropy. Jsme si toho vědomi a podnikáme už konkrétní kroky. Například se jako Česká republika výrazně zapojit do dodavatelského řetězce při výrobě nedostatkových čipů,“ dodal Petr Očko.

Evropská platforma DIGITALEUROPE je tvořena národními obchodními a oborovými asociacemi a špičkovými firmami s globálním významem a dlouhodobě funguje jako vlivová organizace pro prosazování zájmů IT sektoru v Evropské unii.

Mezi hlavní body její agendy patří například asistence při přípravách legislativního rámce v oblasti IT, ať už jde o akt o umělé inteligenci, nebo evropský akt o čipech, a digitalizace, přičemž má reálný vliv na rozhodování evropských institucí.

AAVIT se jako člen DIGITALEUROPE na organizaci summitu výrazně podílí a pomáhá navazovat kontakty mezi DIGITALEUROPE a českými představiteli. Lze očekávat, že v roli prostředníka mezi největší evropskou digitální asociací a českou administrativou bude pokračovat i během českého předsednictví. Díky tomu bude mít šanci ovlivnit přípravu klíčové evropské legislativy a podpořit zájmy svých členů a českého IT sektoru.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jak nepřijít o část dědictví?

Poradna
Délka dědického řízení se kvůli nízkému počtu notářů i covidovým karanténám v poslední době protáhla, u složitějších řízení až na půl roku. Autor poradny má čerstvou zkušenost s jednáním déle než dvouletým.