Expobank CZ znovu finančně podpořila NAUTIS

Na předvánočním setkání Expobank CZ v Obecním domě obdrželi zástupci Národního ústavu pro autismus symbolický šek na částku 300 000 korun. Expobank CZ je generálním partnerem NAUTIS již od roku 2007 a pravidelně neziskovou organizaci finančně podporuje.
Foto: Expobank CZ

NAUTIS je největší specializovanou organizací zabývající se péčí o osoby s autismem v České republice. Funguje již od roku 2003 a poskytuje komplexní pomoc lidem s poruchami autistického spektra (PAS). Svým klientům nabízí širokou škálu služeb od odborného poradenství při diagnostice, speciálního pedagogického centra až po podporu začlenění do společnosti. Pro rodiny, které se starají o člověka s PAS, existují díky NAUTIS také takzvaná respitní centra, která jsou k dispozici 24 hodin denně s osobním asistentem pro každého klienta. Tato odlehčovací služba poskytuje osobám, které mají dítě či dospělého s PAS v péči, čas na odpočinek nebo na vyřízení potřebných záležitostí.

Částka od Expobank CZ bude využita právě na poskytování osobní asistence a odlehčovací služby autistům žijícím v České republice – zejména dětem. „Předání šeku pro NAUTIS je pro nás již tradicí a velice si vážíme všeho, co tato organizace pro lidi s diagnózou autismu dělá. Připadá nám, že se o této poruše stále nemluví dostatečně, přitom u nás žije přes 100 000 osob s poruchou autistického spektra,“ říká Martina Kotasová z marketingu a komunikace Expobank CZ.

Symbolický šek předal do rukou ředitelky Národního ústavu pro autismus paní Magdaleně Thorové předseda dozorčí rady Expobank CZ pan Lubomír Lízal.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jak jednat s pojišťovnou v případě autonehody?

Autonehody se odehrávají každý den na našich i evropských silnicích a měli byste si být vědomi, že se vám mohou také stát. Mnoho řidičů neví, jak jednat s pojišťovnou v případě nehody.

Ajurvéda jako mužská záležitost

Jak jsou na tom muži se zdravím? Krátký pohled na výskyt klasických civilizačních chorob neposkytuje silnému pohlaví zrovna dobré vyhlídky. Dvě třetiny všech případů vyhřezlých meziobratlových plotének postihují …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru