EY je partnerem projektu Cashbot, který poskytuje on-line financování živnostníků a malých a středních firem a podporuje tak jejich růst

EY je partnerem inovativního projektu Cashbot, který přináší novou službu na trh financí zaměřenou na malé a střední podnikatele. Cashbot je revoluční online aplikace, která nabízí možnost financování vydaných faktur pro malé a střední společnosti a pomáhá jim tak vylepšit jejich cashflow. Jde o nový typ financování, který do dnešní doby na trhu chybí. EY tak rozšířilo své služby a v současné době nabízí dodávku end-to-end řešení včetně IT vývoje a podpory.

Společnost EY je partnerem jedinečného projektu Cashbot, který podnikatelům a malým a středním podnikům zjednodušuje přístup k financování. EY podpořilo start-up ve vývoji aplikace Cashbot, jenž nabízí financování faktur i s možností pojištění proti nevůli nebo neschopnosti odběratele fakturu zaplatit. „Na trhu dosud chyběla platforma, která by umožnila živnostníkům a menším firmám jednoduše a rychle optimalizovat finanční toky a tím podpořit jejich podnikání. Malí podnikatelé mají někdy problém dosáhnout na financování prostřednictvím bankovních úvěrů, faktoring je určen pak až pro větší společnosti a je administrativně a časově náročný a Cashbot je pro ně ideálním doplněním,“ uvádí Pavel Riegger, vedoucí partner oddělení poradenství pro finanční instituce v regionu střední Evropy společnosti EY.

Až jeden milion korun na pokrytí vystavených faktur

Cashbot funguje na jednoduchém principu. Z pohodlí domova či kanceláře uživatel jednoduše nahraje fakturu do aplikace a zvolí si preferovanou variantu financování: „Klient má možnost nechat si proplatit až 80 % z fakturované částky a rozhodnout se, zda chce fakturu i pojistit. Celkový limit, do kterého si klient může nechat faktury profinancovat, stanovujeme pro klienty individuálně,“ vysvětluje fungování platformy Marek Hejdušek, zakladatel start-upu Cashbot.

Následující pracovní den obdrží podnikatel peníze na svůj běžný účet. Délka financování je o 30 dní delší než splatnost faktury. Uživatel splatí financování poté, co obdrží peníze za vystavenou fakturu od odběratele. Poplatek za financování je zpravidla ve výši jednoho až dvou procent z půjčené částky a vždy záleží na délce financování a jeho výši. Žádnými dalšími poplatky není klient zatížen.

Zájem o aplikaci roste

Typickým zákazníkem jsou malé a střední firmy, kterým odběratelé platí v delších lhůtách splatnosti. Další skupinou zákazníků jsou rychle rostoucí společnosti nebo firmy se sezónními příjmy.

„Zájem o jednoduché řešení financování faktur roste. Již za první měsíc provozu evidujeme řadu registrovaných klientů, kteří využili komfortu rychlého profinancování vydaných faktur a mohli tak ihned rozvíjet své podnikání,“ doplňuje Marek Hejdušek.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

České jaderné elektrárny se zbavují závislosti na Rusku

Analýza
Do jaderné elektrárny Dukovany dodávala palivo bezmála 40 let ruská společnost TVEL. Letos ji nahradí americká společnost Westinghouse. Rusové končí také s dodávkami pro Temelín. Dalším krokem, kterým se elektrárenská společnost ČEZ odstřihává od spolupráce s Ruskem, je smlouva o obohacování uranu s francouzskou firmou Orano.