Finance Pale Fire Capital bude řídit Jiří Ponrt

Do Pale Fire Capital na pozici finančního ředitele skupiny nastupuje bývalý CFO Alza.cz Jiří Ponrt. Jeho hlavním úkolem bude řízení financí skupiny, podpora finančního řízení v jednotlivých firmách v portfoliu a hledání nových investičních příležitostí.
Finance Pale Fire Capital bude řídit Jiří Ponrt. Foto: Pale Fire Capital

Pracovité talentované a ambiciózní lidi s vysokými morálními hodnotami a chutí učit se, růst, pomáhat, naslouchat, sdílet know-how a touhou odpovědně budovat a kultivovat naši společnost – takové lidi PFC hledá nejen do firem ve svém portfoliu, ale i k sobě do core týmu.

Jiří Ponrt má rozsáhlé a mnohaleté zkušenosti s finančním řízením firem včetně zákaznických finančních služeb a implementací různých platebních metod, a to lokálně i globálně. Podílel se na růstu Alza.cz, kde vedl 7,5 let finance a vybudoval zde více než stočlenný pracovní tým.

S ním stál mimo jiné u zavedení plateb kryptoměnami či řady inovativních finančních služeb, spadaly k němu i aktivity pro deset evropských trhů. Několik let působil ale i mimo finance, a to v obchodu a trade marketingu, včetně role obchodního ředitele. Řídil vícekanálové podnikání například v oblastech FMCG či farmacie.

„Finanční rozvoj portfolia, důraz na dlouhodobý růst a podpora finančního řízení jsou pro nás klíčové. Rozhodli jsme se svěřit vedení těchto aktivit Jiřímu Ponrtovi, neboť nás přesvědčil svými mnohaletými pracovními zkušenostmi, expertizou i profesními kvalitami a vedle toho nám sedí i jeho osobnost sportovce se smyslem pro fair-play,“ uvedl Dušan Šenkypl, partner PFC.

„Po posledních více než 7 letech na jedné pozici, byť ve velmi dynamicky rostoucí firmě, jsem cítil silnou potřebu změny a dalšího růstu. Nástup do PFC vnímám zejména jako obrovskou příležitost rozšířit své znalosti a také prostor pro předání toho, co jsem se v dosavadním životě naučil. Mým cílem bude pomoci růst skupině i jednotlivým firmám v portfoliu a podporovat je při naplňování globálních ambicí. Těším se na pestrý tým, atraktivní obsah práce a zajímavé filantropické aktivity, kterým se skupina věnuje,“ doplňuje Jiří Ponrt, finanční ředitel skupiny PFC.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

PSN: Nový byt a hypotéka na jednom místě

Asi polovina kupujících si pořizuje nový byt na hypotéku. Zájem o hypotéky ještě podnítila pandemická krize, která přinesla také snížení úrokových sazeb. Přestože poslední měsíce úrokové sazby citelně rostou a …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB