Generali Česká pojišťovna představila první ročník fotbalového soustředění Soccer Camp Prague

Lídr na trhu s pojištěním Generali Česká pojišťovna, součást Generali Group, představila pětidenní Soccer Camp Prague. Ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni na něj bude pozváno asi 120 dívek a chlapců ve věku 8 až 14 let ze sociálně znevýhodněného prostředí. Pod vedením předních italských koučů budou trénovat technické fotbalové dovednosti i fyzickou zdatnost.
Italská fotbalová legenda Alessandro Del Piero (na snímku uprostřed) přijela do Prahy podpořit iniciativu, která nabídne fotbalový trénink a zábavu dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Foto: Generali Česká pojišťovna

Soccer Camp Prague proběhne na hřišti Loko Vltavín v pražských Holešovicích od 21. do 25. srpna. Ambasadorem projektu je Alessandro Del Piero, italský mistr světa z roku 2006 a dlouholetý kapitán Juventus FC. Zástupci pořádající italské organizace World Camp International, Generali České pojišťovny a Generali CEE Holdingu dnes vůbec první ročník v Česku představili veřejnosti.

„Oznámená iniciativa potvrzuje závazek skupiny Generali podporovat projekty, které propagují kulturu solidarity a sociálního začlenění prostřednictvím pozitivních hodnot sportu,“ uvádí Manlio Lostuzzi, regionální ředitel Generali International pro střední a východní Evropu.

„V Generali působíme jako síla pro dobrou věc při budování odolnější a spravedlivější společnosti, a proto jsem jako zodpovědný občan hrdý na to, že můžeme posílit vazby s místními komunitami, které odemykají potenciál mladé generace.“

„V našich komplexních a stále se rozšiřujících programech se zaměřujeme na další generace, protože chceme, aby dítě mohlo rozvíjet své schopnosti bez ohledu na to, v jakém žije prostředí. Mnohé fotbalové legendy vyrůstaly v náročných podmínkách a nebýt toho, že si jejich talentu někdo všiml a podpořil je, bychom je dnes možná neznali.

Věříme, že našimi nástroji musíme vytvářet příležitosti k rozvoji: s naší podporou mohou čeští mladí dospívající fotbalisté i ze znevýhodněných podmínek ukázat a rozvíjet své schopnosti na letošním fotbalovém kempu,“ zdůrazňuje Roman Juráš, generální ředitel Generali České pojišťovny.

Díky podpoře Generali České pojišťovny a její mateřské skupiny Generali Group je fotbalový kemp pro všechny účastníky zdarma. Děti byly na soustředění pozvány ve spolupráci se sociálními programy neziskové organizace Člověk v tísni.

Navíc tři nejtalentovanější účastníci se spolu s dětmi z podobných kempů v dalších zemích účastní Dne italského fotbalového kempu, třídenního sportovního programu v Covercianu, domovském středisku italského národního týmu. Během své návštěvy Itálie budou mít děti možnost dále rozvíjet své fotbalové schopnosti při tréninku, závodech, zápasech a také navštíví Italské muzeum fotbalu a zápas Serie A.

„Jsem nadšený, že můžeme poprvé uspořádat fotbalový kemp v České republice, v zemi, kde je vášeň pro fotbal mezi mladými generacemi velmi silně zakořeněná,“ říká Marco Schembri, generální ředitel a zakladatel World Camp International. „Jsem přesvědčen, že pro děti, které se fotbalového kempu zúčastní, to bude jedinečný zážitek, při kterém se budou bavit a rozvíjet své dovednosti se špičkovými italskými trenéry.““

Ambasadorem projektu je Alessandro Del Piero, italský vítěz mistrovství světa v roce 2006. Del Piero startoval v 91 zápasech italského národního týmu a většinu své profesionální kariéry strávil v Juventusu FC, kde působil od roku 1993 do roku 2012. Celkem odehrál za Juventus 513 ligových zápasů, vstřelil 208 gólů a v roce 2012 oslavil sedmistý zápas, ve kterém nastoupil na hřiště za Juventus. S Juventusem vyhrál šest ligových titulů, v roce 1995 Italský pohár a o rok později Ligu mistrů.

„Pevně věřím ve sportovní hodnoty a iniciativy, jako je Soccer Camp Prague, jehož cílem je pomoci znevýhodněným dětem vyrůst prostřednictvím sportu,“ konstatuje Alessandro Del Piero. „Je nezbytné nabídnout většině dětí rovné příležitosti, které jim umožní rozvíjet jejich schopnosti.“

Italská organizace World Camp International pořádá obdobné kempy pro znevýhodněné děti zejména ve střední a východní Evropě již 20 let, za tu dobu se jich zúčastnilo na 300 tisíc chlapců a dívek. V Česku se koná letos poprvé.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB