Google překonal očekávání analytiků

Názor
Během hovoru o výsledcích společnosti Alphabet se všechny oči upíraly na příjmy z reklamy. Mateřská společnost Google překonala očekávání analytiků, protože vykázala 11% meziroční růst tržeb a čistý zisk ve výši 19,69 miliardy dolaru, přičemž zisk na akcii dosáhl 1,55 dolaru.
Společnost Google překonala očekávání analytiků, protože vykázala 11% meziroční růst tržeb a čistý zisk ve výši 19,69 miliardy dolarů. Ilustrační foto: FAEI.cz

Klíčovým faktorem úspěšného čtvrtletí společnosti Alphabet byla výkonnost reklamních segmentů, tedy vyhledávání a YouTube. Příjmy společnosti Google z reklamy dosáhly téměř 60 miliard dolarů, což představuje 9% nárůst oproti předchozímu roku.

V této kategorii vykázaly reklamy ve vyhledávání pozoruhodný 18% nárůst, zatímco příjmy z reklamy na YouTube se rozrostly o 15 procent. Tato solidní čísla signalizují ochotu inzerentů investovat do reklamních řešení společnosti Alphabet, a to i přes omezené rozpočty a snížené firemní výdaje.

PSALI JSME:
Apple, Alphabet nebo Amazon. Co napoví hospodářské výsledky technologických gigantů

Odlišným příkladem byla cloudová divize společnosti Google, jejíž růst byl ve srovnání s předchozím rokem pomalejší a činil 22 procent. Přestože tento segment nedosáhl předpokládaných hodnot, dosáhl tržeb ve výši 8,4 miliardy dolaru a zaznamenal třetí čtvrtletí po sobě provozní zisk ve výši 266 milionů dolarů.

Investoři jistě uvítají lepší marže z výsledků strategie snižování počtu zaměstnanců společnosti Alphabet, která zahrnovala také optimalizaci globálních kancelářských prostor a úpravu životnosti serverů a síťového vybavení, což vedlo ke snížení nákladů na odpisy a zlepšeným finančním operacím.“

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Co nakupovali nejlepší akcioví investoři ve druhém čtvrtletí?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.