Grantový program Monety hledá projekty na ochranu klimatu a pomoc znevýhodněným

Až do 15. října letošního roku mohou žádat neziskové organizace o finanční podporu v letošním podzimním kole grantového programu MONETA. Na projekty, které pomáhají znevýhodněným dětem a dospělým, seniorům, nebo přispívají k ochraně životního prostředí, letos banka vyčlenila celkem 5 milionů korun. Více než tři miliony přitom rozdělila již v jarním kole, přihlášky do aktuálně druhého kola začíná banka přijímat od začátku září.
Grantový program Monety hledá projekty na ochranu klimatu a pomoc znevýhodněným. Ilustrační foto: Pixabay.com

Do Grantového programu Skupiny MONETA jsou aktivně zapojeni i její zaměstnanci, kteří se stávají garanty jednotlivých žádostí. „Princip a unikátnost grantového programu tkví v tom, že každá žádost musí být podána pouze prostřednictvím našeho zaměstnance. Nezisková organizace si tak musí najít svého bankéře či bankéřku, který se stane pomyslným ambasadorem dané neziskovky a následně její projekt obhajuje před grantovou komisí. Naší snahou tak je, aby se vytvořily synergie mezi osobními hodnotami našich zaměstnanců a společenskou odpovědností banky, neboť většina takto vybraných bankéřů si nakonec danou neziskovou organizaci skutečně osvojí a začne s ní spolupracovat dlouhodobě,“ popisuje ředitelka ESG a komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Prostřednictvím Grantového programu pomáhá MONETA neziskovým organizacím již od roku 2015. Od té doby podpořila řadu projektů, které usnadňují život znevýhodněným dětem i dospělým, pomáhají seniorům a také přispívají na ochranu životního prostředí a klimatu.

V letošním roce se banka rozhodla výrazně podpořit projekty, které se snaží zamezit dopadům klimatických změn a cílí na ochranu přírodního bohatství v České republice, když na jejich podporu alokovala 25 % celkového letošního grantového rozpočtu.

V jarní grantové výzvě získal podporu projekt budování tůní zastřešený spolkem Julinka nebo například budování komunitních zahrad pro mezigenerační setkávání dětí a seniorů. Celkem třemi miliony korun pak letos banka podpořila hospice a další zařízení sociální, zdravotní či paliativní péče, které se kvůli ekonomickým důsledkům pandemie dostaly do krizové finanční situace.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.