Grantový program Monety hledá projekty na ochranu klimatu a pomoc znevýhodněným

Až do 15. října letošního roku mohou žádat neziskové organizace o finanční podporu v letošním podzimním kole grantového programu MONETA. Na projekty, které pomáhají znevýhodněným dětem a dospělým, seniorům, nebo přispívají k ochraně životního prostředí, letos banka vyčlenila celkem 5 milionů korun. Více než tři miliony přitom rozdělila již v jarním kole, přihlášky do aktuálně druhého kola začíná banka přijímat od začátku září.
Grantový program Monety hledá projekty na ochranu klimatu a pomoc znevýhodněným. Ilustrační foto: Pixabay.com

Do Grantového programu Skupiny MONETA jsou aktivně zapojeni i její zaměstnanci, kteří se stávají garanty jednotlivých žádostí. „Princip a unikátnost grantového programu tkví v tom, že každá žádost musí být podána pouze prostřednictvím našeho zaměstnance. Nezisková organizace si tak musí najít svého bankéře či bankéřku, který se stane pomyslným ambasadorem dané neziskovky a následně její projekt obhajuje před grantovou komisí. Naší snahou tak je, aby se vytvořily synergie mezi osobními hodnotami našich zaměstnanců a společenskou odpovědností banky, neboť většina takto vybraných bankéřů si nakonec danou neziskovou organizaci skutečně osvojí a začne s ní spolupracovat dlouhodobě,“ popisuje ředitelka ESG a komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Prostřednictvím Grantového programu pomáhá MONETA neziskovým organizacím již od roku 2015. Od té doby podpořila řadu projektů, které usnadňují život znevýhodněným dětem i dospělým, pomáhají seniorům a také přispívají na ochranu životního prostředí a klimatu.

V letošním roce se banka rozhodla výrazně podpořit projekty, které se snaží zamezit dopadům klimatických změn a cílí na ochranu přírodního bohatství v České republice, když na jejich podporu alokovala 25 % celkového letošního grantového rozpočtu.

V jarní grantové výzvě získal podporu projekt budování tůní zastřešený spolkem Julinka nebo například budování komunitních zahrad pro mezigenerační setkávání dětí a seniorů. Celkem třemi miliony korun pak letos banka podpořila hospice a další zařízení sociální, zdravotní či paliativní péče, které se kvůli ekonomickým důsledkům pandemie dostaly do krizové finanční situace.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB