High-tech továrna na úpatí Krkonoš

Závod společnosti Škoda Auto ve Vrchlabí slaví letos 155. výročí svého založení. Od roku 1946 tu automobilka, která je dnes součástí německého koncernu Volkswagen, nejprve vyráběla automobily, v roce 2012 pak bývalou výrobu vozů během roku a půl měsíců výrazně zmodernizovala a přeměnila továrnu na moderní závod na výrobu komponentů.
Od roku 2012 vyrábí společnost Škoda Auto ve Vrchlabí moderní automatickou dvouspojkovou převodovku s přímým řazením DQ 200. Foto: Škoda Auto

Závod ve Vrchlabí má pro „škodovku“, ale i pro další koncernové značky, strategickou roli ve výrobě komponentů. „Vyrábíme tu dvouspojkovou převodovku, která denně spolehlivě slouží v milionech vozů různých koncernových značek. V posledních letech jsme zavedli řadu technologií z oblasti Průmyslu 4.0 a továrnu jsme systematicky přeměnili v high-tech závod,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva automobilky odpovědný za oblast výroby a logistiky.

Továrna dnes patří k nejmodernějším výrobním provozům v koncernu Volkswagen a se zhruba tisícovkou zaměstnanců je jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji. V minulém roce tu zaměstnanci vyrobili více než 538 700 převodovek typu DQ 200, tedy přibližně 2 200 denně. „Milník tří milionů vyrobených převodovek překročíme ještě v letošním roce,“ slibuje vedoucí závodu ve Vrchlabí Ivan Slimák.

Vrchlabí je dnes jedním z nejmodernějších výrobních závodů v koncernu Volkswagen a jedním z nejvýznamnějších průmyslových zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji. Zhruba 38 procent vyrobených převodovek najde využití ve vozech značky Škoda, 62 procent se montuje do vozů jiných značek koncernu Volkswagen.

PSALI JSME:
Nejmenší platy na světě za stejně odvedenou práci. V kolínské TPCA začalo kolektivní vyjednávání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB