Hokejové šílenství: Zavřené obchody, vysílání pro turisty u moře

Celé Česko jako by se v neděli večer proměnilo v jednu velkou fanouškovskou zónu. Hokejové šílenství, tedy finále mistrovství světa mezi domácím týmem a výběrem Švýcarsko, ale zasáhlo i letoviska s českými turisty.
Nedělní losování Sportky a moderátor v českém dresu. Foto: faei.cz/Pavel Baroch

Některé obchody zase zavřely dříve, aby se prodavači mohli na vítězství českého mužstva dívat v přímém přenosu. Finanční a ekonomické informace (faei.cz) to zjistily z několika zdrojů, když se zajímaly o to, jak nejdůležitější hokejový zápas sezony zasáhl do „běžného“ života.

Např. personál obchodního řetězce Penny mohli v neděli večer dříve z práce. Vedení firmy sdělilo faei.cz, že výjimečně zavřelo už v sedm večer, aby zaměstnanci mohli spolu s miliony dalších českých fanoušků sledovat finále hokejového mistrovství světa.

Fandové u moře

Domácím hráčům ve finále hokejového šampionátu ale nefandili jen čeští fanoušci přímo v hledišti pražské arény, ve fanzónách, na náměstích, v hospodách nebo doma u televizních obrazovek, ale také v zahraničních letoviscích.

Cestovní kancelář Čedok sdělila faei.cz, že požádala vybrané zahraniční hotely a restaurace v jejich okolí o společné promítání pro české turisty. Fanoušci, kteří nechtěli o nejdůležitější zápas sezony přijít, tak mohli sledovat české vítězství například v Egyptě, Turecku, Řecku nebo na Kanárských ostrovech. Na dovolenou vyrazilo jen v posledním květnovém týdnu s Čedokem téměř deset tisíc cestovatelů.

„Postup českého týmu do finále chceme oslavit a společně s nimi fandit, rozhodli jsme se s vybranými místními hotely a restauracemi domluvit živý přenos boje o zlatou medaili,“ uvedla Natálie Mikušová, manažerka pro delegáty a průvodce Čedoku. „Také díky skvělé práci našich delegátů na místě si tak mohli nejen naši klienti užít tenhle hokejový vrchol a finálové utkání plné emocí přímo z letovisek.“

Prodloužené metro

Nejpočetnější diváckou kulisu měl finálový souboj na Staroměstském náměstí v Praze, kde byla instalovaná velkoplošná obrazovka. Tradiční místo na sledování výjimečných sportovních událostí bylo už před zahájením finále zcela zaplněné.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo zajistit promítání této výjimečné sportovní události na Staroměstském náměstí,“ uvedl v tiskové zprávě pražský radní pro oblast sportu Antonín Klecanda. Atmosféru v srdci hlavního města přirovnal k vítěznému zápasu na olympiádě v Naganu v roce 1998.

Po celou neděli dohlíželi na dění na náměstí policisté, záchranáři a hasiči. „Vzhledem k velkému množství lidí byl v rámci celého dne posílen provoz městské hromadné dopravy, zvláště pak té kolejové. Prodloužen byl také provoz metra o jednu hodinu,“ dodal náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Že se hokejové mistrovství stalo celospolečenskou událostí, dokázal také moderátor při losování Sportky. Oblečen byl totiž v národním dresu…

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB