Extrémní zájem o hokej. Šampionát bude sledovat 70 procent Čechů

Pro většinu Čechů je lední hokej divácky nejatraktivnější sport. Potvrzuje to i zájem o mistrovství světa, která startuje v Praze a Ostravě 10. května. Jak ukázal průzkum společnosti Samsung, jehož výsledky mají Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) k dispozici, šampionát hodlá sledovat 70 procent Čechů.
Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 se bude konat jak v pražské O2 Aréně, tak v Ostravar Aréně. Ilustrační foto: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73384353

Ani kdyby byly hokejové arény v Praze a Ostravě nafukovací, všichni čeští fanoušci, kteří by chtěli sledovat utkání z diváckých ochozů, by se tam ani tak nevešli. Podle průzkumu, který pro společnost Samsung vypracovala na základě odpovědí 1 550 lidí agentura Ipsos, by téměř pětina obyvatel chtěla vidět některý ze západů přímo v hale. To odpovídá 1 493 000 osobám.

Z průzkumu Samsungu, který se letos stal oficiálním partnerem Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, vyplynulo také to, že sledovat aspoň jeden zápas šampionátu, má v plánu 72 procent lidí. Větší zájem mají muži, dívat se aspoň v televizi na některé z utkání chce téměř 80 procent z nich, zatímco mezi ženami je to 62 procent.

Padne divácký rekord?

Že Češi hokej opravdu milují a spolu s dalšími národy dokážou vytvořit bouřlivou sportovní kulisu, dokládají údaje z posledního světového šampionátu v ledním hokeji, který se v Praze a Ostravě uskutečnil v roce 2015. Dorazilo na něj 741 690 fanoušků (v průměru 11 589 na zápas, pozn. aut.), což je nejvíce v historii mistrovství světa.

Podle zájmu fanoušků to vypadá, že by Česká republika v letošním roce mohla tento rekord překonat. Naznačují to nejen výsledky průzkumu Samsungu, ale také zájem o vstupenky. První várka lístků na všechny zápasy českého týmu ve skupině zmizela za 90 minut.

„Jsme nadšení, že Samsung může být partnerem této ikonické sportovní události, která je tak neuvěřitelně oblíbená. Při každém svém kroku a rozhodnutí se snažíme reflektovat, o co mají lidé zájem, co je baví a jaké jsou jejich potřeby. A v tomto případě tomu nebylo jinak,“ řekl Martin Marek, marketingový ředitel společnosti Samsung.

Bohatý program ve fanzónách

V rámci partnerství si Samsung na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 připravil mimo jiné také speciální fanzóny pro všechny fanoušky. Právě oni budou exkluzivně na sociálních sítích společnosti Samsung soutěžit o lístky, včetně zápasů na domácí reprezentaci.

Organizátoři šampionátu na oficiálních webových stránkách šampionátu informovali, že před začátkem nebo mezi zápasy bude připraven kulturní program a DJská vystoupení, aby se všichni fanoušci na zápas dobře naladili. Program doplní také setkání s hokejovými legendami nebo show oficiálních maskotů Boba a Bobka.

Ve Fan zóně si tradičně partneři mistrovství světa včetně zmiňovaného Samsungu připravili různé soutěže a aktivace. „Návštěvníci se mohou těšit na velkou expozici Hlavního oficiálního sponzora Škoda, na další aktivity Oficiálních sponzorů a Oficiálních partnerů, nebo si mohou zakoupit fanouškovský předmět ve stanu oficiálního merchandisera,“ sdělil ředitel marketingového oddělení šampionátu Martin Pešta.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB