Holger Peters nahradí v představenstvu Škoda Auto Christiana Schenka

Personálie
Holger Peters, který v současnosti působí jako předseda dozorčí rady Europcar Mobility Group a generální zmocněnec společnosti Volkswagen Bank, se stane s účinností od 1. června 2023 novým členem představenstva Škoda Auto za oblast Financí a IT. Bude nástupcem Christiana Schenka, který převezme nové úkoly v rámci koncernu Volkswagen, informovala automobilka v tiskové zprávě.
Holger Peters se stane s účinností od 1. června 2023 novým členem představenstva mladoboleslavské automobilky za oblast Financí a IT. Foto: Škoda Auto

Holger Peters zahájil svou kariéru v koncernu Volkswagen v roce 1996 ve společnosti Porsche AG. Předtím absolvoval studium oboru European Business Administration v Berlíně a v britské Cambridgi. Peters působil v koncernu Porsche více než 26 let.

Poté, co zastával několik pozic v Německu i v zahraničí, naposledy jako vedoucí controllingu ve společnosti Porsche AG, přešel v roce 2017 ke společnosti Porsche Financial Services, kde byl jmenován generálním ředitelem skupiny a mluvčím představenstva.

Na začátku roku 2022 byl ve společnosti Volkswagen AG jmenován do čela útvaru Transformation Office Europcar, v němž řídil spolu s oběma investory, společnostmi Attestor a Pon Holdings, získání společnosti Europcar Mobility Group pro koncern Volkswagen.

PSALI JSME:
Do dozorčí rady společnosti Škoda Auto byli jmenováni dva noví členové

Ve své poslední pozici Peters zastával funkci generálního zmocněnce společnosti Volkswagen Bank GmbH v Braunschweigu a předsedy dozorčí rady Europcar Mobility Group v Paříži. Ve funkci předsedy dozorčí rady bude Peters působit vedle své nové role i nadále.

„Peters bude dále upevňovat stabilní finanční základnu naší společnosti v této rozhodující fázi transformace a formovat náš přechod k elektromobilitě a digitalizaci. Jeho dlouholeté zkušenosti a rozsáhlé znalosti automobilového průmyslu jsou vynikajícím základem pro posílení pozice Škoda Auto,“ uvedl Klaus Zellmer, předseda představenstva Škoda Auto.

Christian Schenk po absolvování studia ekonomie na univerzitě v Göttingenu zahájil v roce 1999 svou profesní kariéru ve společnosti Volkswagen AG ve Wolfsburgu. Působil na vedoucích pozicích, mimo jiné v koncernovém auditu pro společnost Europcar International ve Francii a jako finanční ředitel u koncernového importéra VW Group UK v Milton Keynes.

Christian Schenk bude v rámci koncernu Volkswagen pověřen novými úkoly. Foto: Škoda Auto

Následně Schenk převzal ve společnosti Volkswagen Osobní vozy ve Wolfsburgu vedoucí pozice v útvarech Výsledku a financování (2009-2012) a Celkového finančního plánování (2012-2016). V letech 2016 až 2019 nesl odpovědnost za oblast Controllingu značky Volkswagen Osobní vozy.

V říjnu 2019 byl jmenován členem představenstva společnosti MAN SE za oblast Financí a zároveň i členem představenstva společnosti MAN Truck & Bus SE za oblast Financí, IT a právních záležitostí. V říjnu 2021 se Schenk stal členem představenstva společnosti Škoda Auto za oblast Financí a IT. V budoucnu bude v rámci koncernu Volkswagen pověřen novými úkoly.

„Christian Schenk svými odbornými znalostmi a vynikající schopností operativní realizace rozhodující měrou přispěl k tomu, že Škoda Auto dosahovala stabilních výsledků v náročném tržním prostředí. Zároveň důslednou nákladovou disciplínou uvolňoval zdroje, které jsme mohli investovat do transformace naší společnosti,“ uvedl Klaus Zellmer.

PSALI JSME:
Christian Schenk se stane od 1. října novým členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast financí a IT

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB