Huawei a Oppo podepsaly dohodu o vzájemném licencování patentů

Technologické společnosti Huawei a OPPO koncem minulého týdne oznámily podepsání globální dohody o křížovém licencování patentů, jež pokrývá základní patenty mobilního standardu, včetně 5G. Obdobná dohoda byla podepsána i se Samsung Electronics.
Huawei předpokládá, že v letošním roce bude uzavřeno nebo prodlouženo zhruba 20 licenčních smluv se společnostmi ze sektoru chytrých telefonů, inteligentních vozidel, bezdrátových sítí a IoT. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Po více než 20 letech nepřetržitých inovací vyvinula společnost Huawei na globálním trhu několik vysoce hodnotných patentových portfolií v oblastech, jako jsou 5G, Wi-Fi a kodeky pro audio a video,“ prohlásil Alan Fan, vedoucí oddělení pro duševní práva ve společnosti Huawei.

„Těší nás, že jsme dosáhli křížové licenční dohody se společností OPPO. Vzájemné uznávání hodnoty duševního vlastnictví mezi firmami je hlavním krokem k podpoře pozitivního cyklu svázaného s inovacemi a výzkumem standardů na vysoké úrovni – tedy cyklu investování, získávání výnosů z investic, a poté opětovného investování. To našemu odvětví umožní pokračovat v inovacích a poskytovat spotřebitelům konkurenceschopnější produkty a služby.“

„Jsme velmi potěšeni, že jsme uzavřeli dohodu o křížovém licencování patentů s Huawei. Jasně to ukazuje, že obě společnosti uznávají a vysoce respektují hodnotu svého duševního vlastnictví. Je to výhodná dohoda pro obě strany,“ uvedl Adler Feng, vedoucí oddělení pro duševní práva ve společnosti OPPO.

„Budeme jako vždy zastáncem vytváření udržitelného a zdravého ekosystému duševního vlastnictví, v jehož rámci lze licence k duševnímu vlastnictví řešit přátelským jednáním a kde je patentová hodnota každé společnosti vysoce respektována.“

Huawei předpokládá, že v letošním roce bude uzavřeno nebo prodlouženo zhruba 20 licenčních smluv se společnostmi ze sektoru chytrých telefonů, inteligentních vozidel, bezdrátových sítí a IoT. Technologický gigant odhaduje, že v letošním roce se tyto patenty objevily ve 350 milionech prodaných 5G telefonech a více než 15 milionech chytrých vozidel.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.