Huawei European Innovation Day 2022: Technologie budoucnosti zpříjemní život a zlepší životní prostředí

Budoucnost udržitelné Evropy stojí na společných inovacích. Moderní technologie pomohou Evropě uspíšit přechod na zelené energie, budovat a rozvíjet chytrá města i chránit přírodu kolem nás. Jakým způsobem lze stávající technologie vytěžit na maximum a jaké vyhlídky s sebou nesou následující léta, byla hlavní témata jubilejního desátého ročníku European Innovation Day pořádaného společností Huawei v maďarské Budapešti.
Maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó. Foto: Huawei

Událost s mottem „Inovujme pro rozmanitou Evropu“ přilákala přes 250 zástupců průmyslových odvětví, akademické sféry i veřejného sektoru. Jeff Wang, prezident oddělení public affairs a komunikace ve společnosti Huawei, při zahájení summitu poukázal na důležitost investic do oblasti výzkumu a vývoje nových technologií, což je dlouhodobě jedna z hlavních priorit technologického giganta.

„V Huawei věříme, že dokážeme stát v čele inovací pro budoucnost prostřednictvím soustavných investic do výzkumu a vývoje. Ačkoliv je inovační proces plný nejistot, na naší cestě vpřed je jedna věc jistá: inovace budou stěžejní pro realizaci naší udržitelné budoucnosti,“ uvedl Wang.

O tom, jak jsou investice do technologického sektoru v Evropě důležité, hovořil také maďarský ministr zahraničí a obchodu Péter Szijjártó. Jako velmi úspěšné projekty vyzdvihl především výzkumné centrum společnosti Huawei a její distribuční centrum, jehož logistiku pomáhá zvládat například automaticky řízená manipulační technika v kombinaci s rozšířenou realitou, či automatizovaná 5G řešení řízená umělou inteligencí.

„Maďarsko se v posledních letech mezi konkurencí úspěšně ucházelo o investice velkých čínských společností. Výzkumné a vývojové centrum Huawei v Budapešti, stejně jako její největší evropské logistické centrum vedle hlavního města, jsou pro naši zemi konkurenční výhodou,“ uvedl Szijjártó.

„Jsme hrdí, nejen na to, že Huawei investuje v Maďarsku, ale že společnost důvěřuje maďarským talentům, lidem a maďarskému vzdělávacímu systému. Obě strany značně těžily ze strategické spolupráce podepsané před deseti lety a maďarská vláda je připravena v této spolupráci pokračovat,“ dodal závěrem.

Huawei ve spolupráci s maďarským Ministerstvem technologií a průmyslu, nedávno založenou Maďarskou asociací pro baterie a energetickou společností Planergy Solutions představila Bílou knihu nastiňující řešení pro budoucnost maďarského energetického sektoru.

Huawei zároveň již nyní po celé Evropě rozvíjí s partnery zelené inovativní projekty. Příkladem je spolupráce se společností SolarAPEX, se kterou  Huawei staví největší střešní solární elektrárnu na světě pro Tosyali Holding v Turecku. Projekt bude mít celkový instalovaný výkon 140 MW, čímž se sníží emise uhlíku o 116 525 metrických tun ročně.

Ochrana životního prostředí s 5G sítěmi

Po Asii a Severní Americe začíná i na evropském kontinentě zrychlovat tempo implementace 5G sítí, díky nimž se zemím otevírají zcela nové možnosti v průmyslu, zdravotnictví, ale také v oblasti ochrany životního prostředí. Například v Řecku je díky rychlému připojení nyní možné předcházet ničivým požárům v chráněném lese nedaleko Athén.

„Společnost Huawei a operátor Nova spolupracovaly s řeckým start-upem PROBOTEK na vývoji a úspěšné implementaci inovativního řešení pro včasnou detekci požárů a okamžitý zásah za pomoci 5G, umělé inteligence a technologie dronů,“ vysvětlil na summitu George Delaportas, spoluzakladatel společnosti PROBOTEK. „Tento pilotní projekt byl společnou iniciativou, jejímž cílem bylo vyřešit problém, který má sociální, environmentální i ekonomické dopady,“ uvedl Delaportas.

Na dronech a 5G technologiích stojí také projekt nedaleko rakouského Lince, kde Huawei spojil síly s provozovatelem dronů Dronetech na vývoji chytrého zemědělského řešení, které vede ke snížení spotřeby vody a pesticidů a ke zvýšení produktivity. Na území Maďarska Huawei spolu s partnery v současné době staví první inteligentní železniční uzel využívající 5G technologie v Evropě.

„Tradiční klasifikace, která od sebe odlišuje výrobu, služby a digitální ekonomiku, mizí. Mezinárodní organizace a vlády by měly spolupracovat se soukromým sektorem na podpoře produktivní digitální transformace s pomocí umělé inteligence,“ nechal se slyšet Marco Kamiya, ředitel divize inovačních strategií a digitalizace v Organizaci OSN pro průmyslový rozvoj. Zároveň také ocenil podporu Huawei v rámci své iniciativy Global Innovation Award.

Technologická společnost dále představila návštěvníkům summitu své nejnovější počiny v rámci iniciativy TECH4ALL. Projekt ve spolupráci s organizací Rainforest Connection v Bělověžském pralese na hranici Polska a Běloruska využívá akustický monitorovací systém napájený umělou inteligencí ke studiu dopadu změn klimatu na biologickou rozmanitost v oblasti.

Chytrý systém na ochranu přírody a podporu vodohospodářského výzkumu v chráněných oblastech povodí Dunaje využívá ve spolupráci s Huawei také maďarská Národní univerzita veřejné služby. Ta během summitu uzavřela s Huawei spolupráci na stipendijním programu Huawei Seeds for the Future.

„Je to vynikající příklad toho, jak může hráč z podnikatelského sektoru podporovat akademickou instituci, vytvářet hodnotu a zároveň demonstrovat udržitelnou a neustále se rozvíjející roli moderních technologií v rámci výzkumu a ochrany životního prostředí,“ pochválil spolupráci rektor univerzity Dr. Gergely Deli.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Skupina Erste Group oslavila 25 let od vstupu na burzu

Vstup Erste na burzu (IPO) proběhl formou kotace na Vídeňské burze cenných papírů před 25 lety, dne 4. prosince 1997. Prostředky získané vstupem na burzu v roce 1997 a následnými nabídkami akcií pomohl skupině Erste …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB