Huawei se zaměřil na středoškoláky, ve spolupráci s Czechitas nabízí jedinečné vzdělávací kurzy pro vybrané studenty

Technologická společnost Huawei pokračuje ve své misi vzdělávat mladé české talenty. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zpřístupnit výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, umožní třiceti středoškolským studentům a studentkám bezplatné absolvování výukového programu zaměřeného na IT. Huawei tak navazuje na svou letní spolupráci s Czechitas, kdy finančně podpořil prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.
Podpora vzdělávání a rozvoj talentů je jedním z hlavních pilířů dobročinných aktivit společnosti Huawei v České republice. Ilustrační foto: Huawei

Celkem dvacet lekcí vzdělávacího programu je určeno všem studentům středních škol se zájmem o digitální technologie.

„Studenti se naučí základy z grafiky, pak také jak ovládat online kancelářské balíky programů nebo si vytvoří svůj web. To není všechno. Nahlédnou také do světa online marketingu, sestaví si skvělý životopis a vyzkouší si webové animace. Cílem je ukázat mladým lidem základy a oni se pak mohou rozhodnout, co je nejvíc baví a pokračovat v dalším vzdělávání,“ prohlásil ředitel Czechitas Ondřej Čejka.

Huawei dlouhodobě podporuje české talenty například prostřednictvím vysokoškolského programu Seeds for the Future, který umožňuje studentům technických oborů nahlédnout pod ruce největším odborníkům z Huawei, a letos v říjnu odstartuje jeho šestý ročník v rámci České republiky.

Spolupráce s Czechitas je pro technologickou společnost příležitostí, jak oslovit talenty ještě dříve, a to ve chvíli, kdy se rozhodují v otázce směřování svého dalšího vzdělání. Odvětví ICT patří dlouhodobě k nejdynamičtějším na světě a nabízí širokou škálu uplatnění i zajímavé vyhlídky do budoucna.

„Podpora vzdělávání a rozvoj talentů je jedním z hlavních pilířů našich dobročinných aktivit v České republice. Věříme, že darovat vzdělání je tím nejlepším příspěvkem pro budoucnost Česka. Zároveň usilujeme o větší zapojení žen v rámci ICT oboru. Czechitas jsou proto pro nás naprosto ideálním partnerem, jak přispět k rozvoji talentů a digitální budoucnosti České republiky,“ říká Dina Mašínová CSR manažerka české pobočky společnosti Huawei.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB