Huawei spojuje síly s Czechitas: Podpoří letní vzdělávací kempy a chce přivést do IT více žen

Technologická společnost Huawei rozšiřuje okruh svých vzdělávacích aktivit v Česku. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zprostředkovat výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, finančně podpoří prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.
Zdroj fotografie: Czechitas

Vzdělávací program Letní škola IT je určena všem středoškolačkám se zájmem o digitální technologie. Týdenní školení provede studentky základy tvorby webu a programování, ale i úvodem do grafiky či robotiky. Jeho cílem je představit účastnicím kurzu příležitosti v oblasti IT a ukázat na jejich další studijní a profesní možnosti, které se dívkám nabízí po dokončení středoškolského studia.

Celý program je zakončen hackatonem, kde studentky uplatní své nově nabyté dovednosti, a slavnostním gala večerem, během kterého prezentují své projekty. V letošním roce se Letní škola IT uskuteční ve čtyřech českých městech, společnost Huawei podpoří studentky v Praze a Ostravě.

„Nejcitlivější období pro dívky, kdy ztrácejí zájem o technologie a matematicko-vědní obory, je v průběhu vzdělávání na střední škole. Právě proto pro ně pořádáme Letní školu IT, kde si mohou vyzkoušet nanečisto, jaké to je studovat IT na vysoké škole. Díky naší dlouhodobé aktivitě a popularizaci se počet dívek na vysokých školách se zaměřením na IT pomalu zvyšuje,“ uvádí Věra Janičinová, šéfka partnerských spoluprací z Czechitas.

Zdroj fotografie: Czechitas

Šanci rozvíjet své digitální dovednosti získají díky projektu společenské odpovědnosti Huawei i vybrané dívky z dětských domovů, kterým se vlivem nepříznivých okolností nedostává mnoho možností k mimoškolnímu vzdělávání.

„Už třetím rokem se v rámci projektu ‚1000 Dreams‘ zaměřujeme na pomoc dětem z dětských domovů, v nemocnicích či spolupráci s menšími neziskovými organizacemi. V letošním roce jsme se rozhodli, že vedle hraček a knížek chceme darovat především vzdělání, které je jednou z nejdůležitějších lidských hodnot a nabízí řadu příležitostí zejména těm, k nimž osud z nějakého důvodu nebyl zrovna příznivý,“ uvádí Dina Mašínová, vedoucí projektů společenské odpovědnosti ve společnosti Huawei.

„Moc nás těší, že i v Čechách máme tu šanci pomoci zvyšovat digitální gramotnost a odolnost mladých lidí, a že zde vidíme také mezi dívkami spoustu nadaných a zapálených talentů,“ dodává.

Týdenní kurzy programu Letní škola IT jsou organizovány již pátým rokem a jsou určeny pro zájemce bez předchozích zkušeností v oboru. Každého kurzu se obvykle zúčastní zhruba 30-35 studentek středních škol. Program u počítače je prokládán aktivitami, jako jsou jóga či běh, a kurz tak demonstruje i důležitost rovnováhy mezi digitálním životem a pohybem.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru