Huawei ve Finsku otevírá inovativní laboratoř, která má Evropě pomoci čelit digitálním výzvám ve finančním sektoru

Evropské finančnictví zažívá dynamické období digitalizace. S řešením aktuálních výzev bankovního sektoru má od letošního podzimu začít pomáhat unikátní laboratoř vytvořená ve spolupráci Sekce pro rozvoj ekosystému a Centra pro výzkum a vývoj (R&D) finské pobočky technologického lídra Huawei.
Na projektu se s Huawei podílí i technická univerzita Aalto a Helsinská univerzita, největší a nejstarší vysokoškolská instituce ve Finsku. Ilustrační foto: Huawei

Laboratoř Fin²Sec ve finských Helsinkách bude slavnostně uvedena do provozu 28. září a bude sloužit jako inkubátor a vývojová základna pro koncepty, návrhy a inovace v oblasti digitálních financí a zabezpečení. Na projektu se s Huawei podílí i technická univerzita Aalto a Helsinská univerzita, největší a nejstarší vysokoškolská instituce ve Finsku.

Společně s rostoucím tempem digitální transformace napříč všemi odvětvími stojí sektor finančnictví před řadou naléhavých výzev. Požadavky na rychlé, bezpečné a spolehlivé bankovní, platební a další finanční služby jdou v posledních měsících strmě nahoru, mimo jiné i vlivem pandemie covid-19, která razantně zvýšila počty nákupů a finančních operací prováděných z domova.

Pomocnou ruku nyní nabízí technologičtí giganti včetně společnosti Huawei, která pro tento účel zřídila speciální inovační laboratoř, jejímž cílem je učinit digitalizované, více zabezpečené a celkově zdokonalené platební procesy přístupné každé domácnosti i každému jednotlivci. Zaměří se zejména na podporu finančního sektoru prostřednictvím inovativních technologických řešení, která pomohou zkvalitnit uživatelský zážitek a dají poskytovatelům služeb možnost dále budovat a rozvíjet vztah se svými zákazníky.

Huawei ve Finsku dlouhodobě podporuje univerzitní institut zaměřený na kyberbezpečnost – Helsinky-Aalto Institute for Cybersecurity. Také Fin²Sec laboratoř je vzhledem ke své povaze úzce propojena s místními univerzitami. Společnost také ještě před oficiálním spuštěním vyzvala evropské banky, fintech firmy a oborová sdružení, aby se k projektu připojily. V rámci laboratoře pak mohou sdílet své vize a s nimi spojené kritické výzvy, se kterými se lze společným úsilím a využitím odborných znalostí snáze vypořádat.

„Pokud nebudeme pracovat na posílení finančního ekosystému společně, budeme i nadále čelit potížím s poskytováním bezpečných digitálních služeb a produktů lidem takovým způsobem, aby pro ně byly snadno dostupné, a to zejména v případě těch, kterým je digitální transformace cizí nebo jim není úplně příjemná,“ uvedl Adam Rybusiewicz, ředitel pro rozvoj finančních služeb pro region, severní, střední a východní Evropy společnosti Huawei. „Účelem laboratoře je vytvářet nejen nové koncepty, ale také sdílet zkušenosti, společně čelit výzvám a podporovat úspěšné iniciativy nebo obchodní modely, které lze využít napříč finančním, bankovním a platebním sektorem.“

Společnost Huawei má již na kontě několik podobných projektů zaměřených na zkvalitnění zabezpečení, které vedly k významným inovacím. Příkladem úspěšného projektu je také digitální klíč založený na technologii NFC („near field communication“ – technologie používaná například pro bezkontaktní platby), který umožňuje řidičům zamknout nebo odemknout auto, či jej nastartovat pomocí chytrého telefonu.

„R&D tým finské pobočky Huawei pracuje na zabezpečení koncových zařízení téměř jednu dekádu. Výsledkem je zabezpečené prostředí s podporou hardwaru, které se dnes stará například o takové služby, jako jsou Huawei Pay, WeChat Pay, klíče od vozů a ověřovací řešení v mobilních telefonech Huawei. Těšíme se na to, že budeme sdílet naše odborné znalosti a že vneseme naše schopnosti v oblasti zabezpečení zařízení do ekosystému Fin²Sec společně s našimi univerzitními partnery,“ prohlásil Dr. Jan-Erik Ekberg, vedoucí laboratoře Helsinki System Security Lab (HSSL) ve společnosti Huawei.

Laboratoř Fin²Sec otevře své brány 28. září a v průběhu dne nabídne hostům, partnerům a delegátům řadu přednášek i prohlídku prostor. Zástupci Huawei a partnerských společností nejprve představí některé z hlavních výzev, jimž čelí experti v oblasti zabezpečení a ochrany soukromí ve finančním odvětví, podělí se o nejnovější trendy v sektoru digitálního bankovnictví a upozorní i na potíže týkající se vztahu ke spotřebitelům. Laboratoř bude hledat odpověď na všechny tyto i budoucí otázky.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Proč se zapsat do registru dárců kostní dřeně?

Každoročně onemocní v naší zemi stovky lidí včetně malých dětí leukémií, zhoubnými nádory, či těžkými útlumy krvetvorby a dalšími vážnými nemocemi, které jsou léčitelné pouze transplantací kostní dřeně. Bohužel v …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB